Jakie etui na telefon jest najlepsze - przewodnik po typach etui dla Androida i iPhone

Lokowanie produktu: Pancernik

Chcesz ochronić nowy telefon, ale nie wiesz, jaki case będzie najlepszy? Spieszymy z pomocą, tworząc przewodnik po zróżnicowanych typach etui oraz kwestiach, na które warto zwrócić uwagę. Dzięki niemu dobierzesz właściwą formę ochrony, dopasowaną do twojego sposobu korzystania ze smartfonu oraz indywidualnych potrzeb.

Jakie etui na telefon jest najlepsze - przewodnik po typach etui dla Androida i iPhone

Przeglądając asortyment etui w popularnych sklepach internetowych, można poczuć przytłoczenie. Już sam zakres cenowy jest niezwykle szeroki, od etui za piątaka po także kosztujące ponad pół tysiąca złotych. Poszczególne modele różnią się nie tylko marką, ale także wykorzystanymi materiałami, masą, dodatkowymi funkcjami oraz przeznaczeniem. Dlatego wybór etui wcale nie jest tak łatwy jak może się to wydawać. Nadciągamy więc z odsieczą.

Wybór etui na telefon warto rozpocząć od fundamentalnego pytania: przed czym chcemy ochronić nasz smartfon?

Pytanie zdawałoby się banalne, ale skutecznie zawęża poszukiwania. Próbując na nie odpowiedzieć, zdajemy sobie bowiem sprawę, jak bardzo różnią się użytkownicy tego samego modelu telefonu. Jeden często jeździ na rowerze, dlatego boi się, że urządzenie wypadnie z uchwytu albo wytrzęsie mu sensory. Drugi pracuje na łodzi i obawia się, by smartfon nie wpadł do wody. Jeszcze inny najchętniej nie korzystałby z etui wcale, bo podoba mu się wygląd telefonu. Niestety, wszystko leci mu z rąk.

Musimy więc zacząć od rozmowy z własnym ja: jakiego stopnia ochrony oczekujemy od etui oraz przed czym ma ono chronić? Następnie dodajemy do tego kolejne pytanie: jakie funkcje powinno pełnić etui, poza ochroną? W ten sposób możemy zawęzić poszukiwania do konkretnego typu etui. Typy to fundamentalna kategoria podziału, opierająca się o przeznaczenie lub szereg istotnych cech. Przykładowo, typem jest etui wodoszczelne, a także pancerne czy portfelowe.

Razem ze sklepem Pancernik.eu przygotowaliśmy dla was listę najpopularniejszych typów etui wybieranych przez polskich internautów. Warto się z nią zapoznać, szukając odpowiedniej ochrony dla nowego smartfonu. Może się bowiem okazać, że nawet nie zdawałeś sobie sprawy z istnienia danego typu etui, chociaż jest ono skrojone idealnie dla ciebie.

Etui pancerne - kiedy najważniejsza jest maksymalna ochrona w trudnych warunkach

Przykładowe etui pancerne: Urban Armor Gear Pathfinder MagSafe
Wnętrze etui pancernego Urban Armor Gear Pathfinder MagSafe

W zasadzie każde etui pełni funkcję ochronną, ale czasem standardowe rozwiązania to za mało. Pracownicy fizyczni, miłośnicy sportów ekstremalnych, odważni podróżnicy oraz osoby przebywające w trudnych warunkach otoczenia powinny pomyśleć o etui pancernym. Taki case zwiększa poziom ochrony, a także zabezpiecza przed takimi zagrożeniami dla sprzętu jak woda, pył, wysoka wilgoć, skrajne temperatury, silne wstrząsy, regularne upadki, zgniecenia i tym podobne.

Etui pancerne zazwyczaj są masywne i wyczuwanie cięższe od innych typów. Do tego w ich produkcji wykorzystuje się wysokiej jakości wytrzymałe materiały jak włókno węglowe oraz kevlar. Popularne są także rozwiązania amortyzujące uderzenia i upadki, jak ogumione silikonowe rogi z przegrodami pochłaniającymi. Pancerne etui mogą składać się z samych plecków lub zestawu grzbiet i osłona ekranu, przykręcanego śrubami bądź na solidne zatrzaski. Markowe pancerne etui posiadają certyfikaty odporności Mil Grade, potwierdzające pomyślne testy wytrzymałości.

iPhone 15 Pro w etui Urban Armor Gear Pathfinder MagSafe
iPhone 15 Pro w etui Urban Armor Gear Pathfinder MagSafe

Kupując pancerne etui, warto zwrócić uwagę na materiał wykonania. Odpowiednie materiały to stopy metali, kevlar, włókno węglowe i poliwęglan. Istotne jest także wsparcie NFC. Ze względu na grubość, niektóre obudowy pancerne mogą blokować działanie płatności zbliżeniowych. Z kolei wystające krawędzie wokół ekranu zwiększają ochronę podczas upadków, ale mogą wpływać na naklejone szkło ochronne, dlatego warto na to zwrócić uwagę. Decydując się na tzw. pancernika, warto też spojrzeć na jego masę oraz właściwości militarnego certyfikatu.

  • Dla kogo: dla osób pracujących w trudnych warunkach, dla ekstremalnych sportowców, dla podróżników lubiących wyzwania, dla osób żyjących w trudnych warunkach otoczenia
  • Zalety: maksymalna ochrona i bezpieczeństwo, pozwala zachować świetny stan telefonu na lata, umożliwia regularne korzystanie z telefonu w ekstremalnych warunkach
  • Wady: wysoka cena, duża masa, dla niektórych kwestia wyglądu

Etui 360 - ochrona nie tylko plecków, ale także ekranu telefonu

Przykładowe etui 360: Supcase i-Blason Ares Mag SP
Zatyczka portu ładowania w etui 360 Supcase i-Blason Ares Mag SP

Wyżej napisaliśmy, że wiele etui pancernych posiada przednią oraz tylną warstwę, łączoną zatrzaskami lub śrubami. Jednak nie tylko tzw. pancerniki zapewniają jednoczesną ochronę grzbietu oraz ekranu. W tym samym celu powstały etui 360 stopni, zapewniające bezpieczeństwo zarówno przodu, jak i tyłu smartfonu, stanowiąc kompletne rozwiązanie pozwalające zachować telefon w świetnym stanie na długie lata.

Etui pancerne bywają obudowami 360, ale nie każda obudowa 360 jest etui pancernym. Jeśli komuś nie podobają się masywne pancerniki, ale zależy mu na solidnej ochronie telefonu zarówno z przodu jak i z tyłu, wtedy etui 360 będzie rozwiązaniem idealnym. Takie produkty potrafią być bowiem stylowe i stosunkowo smukłe, mimo wysokiego stopnia ochrony urządzenia zamkniętego w środku.

iPhone 15 Pro w etui 360 Supcase i-Blason Ares Mag SP
Pierścień MagSafe w etui 360 Supcase i-Blason Ares Mag SP

Kupując etui 360, warto zwrócić uwagę na sposób łączenia dwóch elementów obudowy, na wsparcie NFC oraz na wsparcie ładowania bezprzewodowego. Miłym dodatkiem są ogumione rogi amortyzujące upadki, wystające krawędzie wokół wyspy aparatu, nakładki na fizyczne przyciski, a także nakładki zabezpieczające porty.

  • Dla kogo: dla osób chcących jednoczesnej ochrony plecków oraz ekranu. Dla użytkowników oczekujących wysokiego stopnia ochrony
  • Zalety: kompletna ochrona całego smartfonu, spójne wizualnie osłony frontu i tyłu, wysoki stopień bezpieczeństwa, bardziej uniwersalny wygląd względem etui pancernego
  • Wady: zmienia doświadczenie podczas korzystania z ekranu dotykowego, zazwyczaj nie można dokupić tylko jednego elementu w przypadku uszkodzenia/zagubienia, masywna konstrukcja

Etui portfelowe - telefon, gotówka, dokumenty i karty w jednym miejscu

Przykładowe etui portfelowe: Bizon Case Pocket
Wewnętrzne kieszenie etui portfelowego Bizon Case Pocket

Oto jeden z typów etui, które szczególnie przyjęły się w Polsce. Etui portfelowe - nazywane także etui z klapką - łączy smartfon oraz portfel w jeden niezwykle praktyczny byt. Dzięki klapce wyposażonej w wewnętrzne kieszonki nie tylko chronimy wyświetlacz, ale także zyskujemy natychmiastowy dostęp do plastikowych kart, paragonów, dokumentów oraz gotówki.

Mamy zatem solidny stopień ochrony, praktyczne funkcje portfela, zabezpieczenie ekranu oraz charakterystyczne dla tego typu etui wykonanie, z wykorzystaniem ekologicznej lub prawdziwej skóry. Dzięki niej etui z klapką przypomina porządny portfel, co dla osób lubiących klasyczne rozwiązania będzie wielką zaletą. Część etui portfelowych pełni także rolę stojaka na smartfon, co świetnie zdaje egzamin podczas podróży samolotem lub pociągiem.

iPhone 15 Pro w etui portfelowym Bizon Case Pocket
Etui portfelowe Bizon Case Pocket w trybie poziomego stojaka

Kupując etui z klapką, warto zwrócić uwagę na liczbę i pojemność kieszonek, a także na rodzaj i jakość skóry. Dobre etui cechują rozwiązania amortyzujące upadki, jak ogumione wewnętrzne rogi. Wypada także przyjrzeć się sposobowi zamykania klapki - na guzik, magnetycznie, na zamek bądź innemu. Do tego tradycyjnie dochodzi kwestia kompatybilności z płatnościami zbliżeniowymi oraz ładowaniem indukcyjnym.

  • Dla kogo: dla chcących hybrydy smartfonu i portfela, dla osób często korzystających z kart, dla ludzi chcących etui o wysokim stopniu zabezpieczenia i ze skóry. Dla podróżników
  • Zalety: ochrona wyświetlacza, funkcje portfela takie jak przechowywanie kart, dokumentów i gotówki, elegancka skóra, warianty eko, wysoki poziom zabezpieczenia
  • Wady: naturalne zużycie skóry, większa podatność na zabrudzenia, czasem specyficzny zapach, potencjalne konsekwencje w przypadku kradzieży, jeśli w środku były dokumenty i karty

Etui MagSafe - okazuje się, że nie tylko dla posiadaczy telefonów iPhone

Przykładowe etui MagSafe: Spigen Ultra Hybrid Mag MagSafe
Przykładowe etui MagSafe: Supcase i-Blason Ares Mag SP

MagSafe to autorski standard magnetycznego mocowania oraz bezprzewodowego ładowania firmy Apple, wykorzystujący charakterystyczne pierścienie. Rozwiązanie jest lubiane ze względu na stabilność magnetycznego mocowania, świetnie działającego np. w połączeniu z uchwytami samochodowymi oraz bezprzewodowymi ładowarkami. Ze względu na bardzo małą grubość pierścieni, etui MagSafe często są lekkie, smukłe oraz eleganckie.

Co ciekawe, standard MagSafe jest wykorzystywany nie tylko przez użytkowników telefonów Apple. Jak powiedział mi ekspert sklepu Pancernik.eu, jest on kopiowany przez producentów etui i akcesoriów do innych modeli smartfonów niż iPhone, ze względu na popularność i wygodę, Dzięki takiemu case’owi telefony z Androidem stają się kompatybilne z szeroką paletą akcesoriów MagSafe, w tym uchwytów samochodowych z funkcją ładowania indukcyjnego.

Pierścień MagSafe w etui Spigen Ultra Hybrid Mag MagSafe
iPhone 15 Pro w etui Spigen Ultra Hybrid Mag MagSafe

Kupując etui MagSafe, zwłaszcza dla telefonu z Androidem, warto upewnić się, że taki produkt wspiera standardowe ładowanie bezprzewodowe, a także nie zakłóca płatności zbliżeniowych. Miłym dodatkiem jest wytłoczenie na przyciski oraz specjalne rogi pochłaniające siłę upadku.

  • Dla kogo: dla użytkowników telefonów - także z Androidem - chcących korzystać z szerokiego portfolio akcesoriów MagSafe. Dla osób szukających etui smukłych i lekkich. Dla zwolenników magnetycznych mocowań telefonu.
  • Zalety: Kompatybilność z urządzeniami MagSafe i magnetycznym mocowaniem. Lekkie, eleganckie, często przezroczyste etui, zazwyczaj akceptowalna i rozsądna cena, sprawdzony standard bezpośrednio od Apple
  • Wady: Charakterystyczny pierścień na etui nie każdemu musi się podobać

Etui glamour - ty, sznyt, styl i media społecznościowe

Przykładowe etui glamour Guess HardCase 4G Big Metal Logo
Etui glamour Guess HardCase 4G Big Metal Logo z wystającym logo

Case może być takim samym elementem świata mody jak torebka czy buty, co od wielu lat potwierdzają czołowe firmy odzieżowe, udzielając licencji na etui z własnym logo. Guess, Karl Lagerfeld i inne znane marki są obecne w sektorze akcesoriów dla smartfonów, kusząc osoby, dla których logo ma znaczenie.

Tak naprawdę nie o logo tu jednak chodzi, ale o projekt przykuwający wzrok. Ma być modnie, ma być ciekawie, ma być błyszcząco i na bogato. Dlatego etui glamour często wyróżniają się dodatkami takimi jak breloczki czy smycze, jeszcze silniej skupiając uwagę postronnych. Jednocześnie etui tego typu zazwyczaj oferują niezły stopień bezpieczeństwa, a czasem także jednoczesną ochronę frontu oraz plecków.

iPhone 15 Pro w etui glamour Case-Mate Karat Touch of Pearl MagSafe
iPhone 15 Pro w etui glamour Case-Mate Karat Touch of Pearl MagSafe

Kupując etui glamour, warto robić to w zaufanym sklepie, by nie skończyć z podróbką albo cegłą w pudełku. Trzeba także zwrócić uwagę na ewentualne dodatki dodawane do zestawu. W przypadku tego typu etui zalecam szczególnie wnikliwie przeczytać o kompatybilności z funkcją ładowania bezprzewodowego. Zdarza się bowiem, że unikalna konstrukcja grzbietu lub wielkie logo uniemożliwiają zasilanie indukcyjne.

  • Dla kogo: dla fanów konkretnej marki, dla osób szukających etui przykuwającego wzrok, dla użytkowników chcących być w centrum uwagi, dla goniących za stylem
  • Zalety: ekstrawagancki wygląd, unikalne dodatki, zazwyczaj niezły stopień ochrony, przykuwa uwagę i wyróżnia z tłumu, często piękne i jaskrawe wzory.
  • Wady: można nadziać się na podróbkę, materiałowe warianty ścierają się, bywa że wystające elementy uniemożliwiają ładowanie bezprzewodowe, czasem irracjonalnie wysokie ceny

Etui wodoszczelne - idziemy na dno. Z dobrze zabezpieczonym telefonem

Przykładowe etui wodoszczelne: Tech-Protect IPX8 Universal Diving Waterproof Case (z lewej) i Bizon Case Hydrofloat (z prawej)
Przykładowe etui wodoszczelne: Tech-Protect IPX8 Universal Diving Waterproof Case

Nie ma drugiego tak niszczycielskiego żywiołu dla telefonu jak woda. Czasem wystarczy moment nieuwagi, by nasz cenny smartfon wylądował na dnie rzeki, stawu lub jeziora. Dlatego wybierając się na basen, na spływ kajakowy, na regaty lub nad wodę zdecydowanie warto pomyśleć o wodoszczelnym etui. Sam takie posiadam - poza klasycznym przezroczystym od Spingena - i jestem zdumiony jak często mi się przydaje.

Etui wodoszczelne - podobnie jak tzw. pancerniki - są niezwykle zróżnicowane cenowo, zaczynając od szczelnego worka z zapięciem za 50 zł, a kończąc na specjalistycznym sprzęcie do nurkowania za pół tysiąca. Swoją drogą taki worek - chociaż prosty i mało wyrafinowany - okazuje się niezwykle praktyczny. Dobrze przemyślane etui tego typu zapewnia obsługę ekranu oraz umożliwia wykonywanie zdjęć. Do tego posiada smycz, którą przypniemy smartfon do kamizelki albo spodni. Co więcej, zmieścimy do niego nie tylko telefon, ale też pieniądze, klucze, karty czy dokumenty. Etui workowe można też podzielić na klasyczne oraz takie z poduszeczkami powietrznymi, umożliwiającymi utrzymywanie się na powierzchni wody..

iPhone 15 Pro w etui wodoszczelnym Bizon Case Hydrofloat
iPhone 15 Pro w etui wodoszczelnym Bizon Case Hydrofloat

Kupując etui chroniące przed wodą, warto rozróżnić dwa pojęcia: wodoszczelność oraz wodoodporność. Nie są one bowiem tożsame. Wodoodporność zapewnia odporność na pewne niekorzystne działanie wody, jak opad deszczu bezpośrednio na smartfon czy wylana przypadkiem na niego woda. Wodoszczelność to z kolei pełna nieprzepuszczalność wody, połączona z wodoodpornością. Każdy produkt wodoszczelny jest wodoodporny, ale wodoodporność nie gwarantuje wodoszczelności. Dlatego chcąc nurkować, wybieramy wodoszczelne etui.

  • Dla kogo: dla osób spędzających czas nad wodą, dla sportowców, dla podwodnych fotografów, dla osób planujących wyjazdy urlopowe w pobliżu zbiorników wodnych
  • Zalety: wodoszczelność, możliwość wykonywania podwodnych zdjęć, bezstresowe uprawianie sportów wodnych, szansa na odzyskanie telefonu po upadku do wody, (często) możliwość korzystania z ekranu pod wodą, w modelach workowych mieszczą się dokumenty i gotówka
  • Wady: wysoka cena modeli dla nurków, spore wymiary, utrudnione nawigowanie po ekranie, nie nadaje się do codziennego użytku

Etui silikonowe - miłe w dotyku, kolorowe, wszechstronne i popularne

Przykładowe etui silikonowe: Nillkin CamShield Silky Magnetic (z lewej) i Bizon Soft Case (z prawej)
Wnętrze etui silikonowego Bizon Soft Case

Etui wykonane z silikonu jest bardzo często wybierane przez posiadaczy smartfonów. Nic dziwnego, bo tego typu produkty przyciągają wzrok swoimi kolorami. Często nietypowymi i bardzo jaskrawymi. Do tego etui silikonowe są lekkie, miękkie oraz miłe w dotyku. Przyjemnie trzyma się taki telefon, a stopień jego ochrony może być całkiem przyzwoity, zwłaszcza dzięki wystającym ramkom wokół ekranu i aparatu oraz wzmocnionym rogom z poduszkami amortyzującymi.

Ze względu na dużą elastyczność materiału, silikonowe etui są bardzo zróżnicowane w formie. Najczęściej spotykamy wariant dla samych plecków, ale zdarzają się też silikonowe etui 360 z przednią osłoną, a nawet wzmocnione warianty z opcjonalnymi zasłonami na aparat. Chociaż zazwyczaj silikonowy case jest jednobarwny, można też natrafić na silikon z wytłoczonym wzorem, wizualnymi ozdobnikami albo gradientowym przejściem kolorów.

 class="wp-image-4827623" width="840"
iPhone 15 Pro w etui silikonowym Nillkin CamShield Silky Magnetic
Zasłona wyspy aparatu w etui silikonowym Nillkin CamShield Silky Magnetic

Decydując się na silikonowe etui, warto zwrócić uwagę na to czy materiał jest śliski bądź chropowaty. Śliskie etui wolniej się brudzą, ale za to zapewniają mniej pewny chwyt. Chropowate etui zmniejsza szansę na wysunięcie telefonu z dłoni, ale za to szybciej zbiera brud i szybciej ulega uszkodzeniom. Warto sprawdzić, czy w silikon został wmontowany pierścień MagSafe i czy etui wspiera ładowanie bezprzewodowe oraz nie blokuje NFC.

  • Dla kogo: dla każdego, dla miłośników wyrazistych kolorów, dla osób szukających lekkiego i dobrze leżącego w dłoni etui, dla tych którzy nie chcą przepłacać
  • Zalety: elastyczny i łatwy do nałożenia materiał, zazwyczaj rozsądna cena, ciekawe warianty kolorystyczne, przyjemne w dotyku, dobrze przylega do telefonu, wiele wariantów dopasowanych do unikalnych potrzeb użytkownika
  • Wady: śliskie modele nie zapewniają wzorowej przyczepności, chropowate modele szybciej zbierają brud, materiał z czasem żółknie, widoczne efekty znoszenia

Etui przezroczyste - bo nie po to kupuje się piękny smartfon, żeby go chować w pokrowcu

Przykładowe etui przezroczyste: Zagg Gear4 Crystal Palace
iPhone 15 Pro w etui przezroczystym Zagg Gear4 Crystal Palace

Smartfony potrafią być urządzeniami naprawdę pięknymi. Są smukłe, eleganckie, z masą pieczołowicie dopracowanych detali. Aż szkoda zamykać takie małe dzieło sztuki w etui, ograbiające telefon z jego designu oraz charakteru. Z tego powodu sam przez dłuższy czas nie korzystałem z case’a, nosząc iPhone bez żadnej odsłony. Dopiero dwa upadki (i dwie kosztowne naprawy) zmusiły mnie do kompromisu.

Takim kompromisem jest właśnie etui przezroczyste - zapewnia ochronę telefonu, ale jednocześnie zachowuje jego charakterystyczne elementy, jak wygląd i barwa. Właśnie z etui przezroczystego korzystam na co dzień. Chociaż lekkie i cienkie, już wiele razy uratowało mojego iPhone 15 Pro przed fatalnymi skutkami upadku, w tym prosto na kostkę brukową.

iPhone 15 Pro w pancernym etui przezroczystym Urban Armor Gear Plyo
iPhone 15 Pro w etui przezroczystym Zagg Gear4 Crystal Palace

Decydując się na etui przezroczyste, warto przyjrzeć się jakie dodatki i elementy posiada. Polecam zwłaszcza wzmocnione rogi amortyzujące upadki. Warto sprawdzić, czy etui wspiera ładowanie bezprzewodowe oraz standard NFC i czy posiada pierścień MagSafe. Istotne jest też wykończenie - część etui przezroczystych wyróżnia się kolorowymi ramkami. Niektórym ten efekt się podoba, sam wolę w pełni przezroczyste warianty.

  • Dla kogo: dla doceniających wygląd smartfonu, dla tych którzy nie chcą przepłacać, dla osób poszukujących lekkiego i dobrze leżącego w dłoni etui, w zasadzie dla każdego
  • Zalety: pozwala cieszyć się wyglądem smartfonu i doceniać jego detale, zazwyczaj przystępna cena, wiele wariantów z dodatkami wpisującymi się w indywidualne potrzeby, mała masa
  • Wady: przezroczysty materiał z czasem żółknie, śliskie etui nie zapewniają pewnego chwytu, najtańsze modele nie zapewniają przesadnej ochrony

Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze etui? Poniżej kilka naszych propozycji.

Chociaż etui można podzielić na typy, przedstawiciele poszczególnych grup i tak potrafią radykalnie się od siebie różnić. Dlatego zachęcamy do zwracania uwagi na poniższe elementy i funkcje, pozwalające jeszcze lepiej dopasować konkretne etui pod indywidualne potrzeby:

  • Wystające ramki wokół wyświetlacza: charakterystyczne zwłaszcza dla etui pancernych. Zwiększają bezpieczeństwo ekranu w razie upadku, ale potrafią negatywnie wpływać na przyklejone szkło ochronne.
  • Wystające ramki wokół wyspy aparatu: sprawiają, że szkło obiektywów wolniej się rysuje, zwłaszcza jeśli kładziemy telefon pleckami do dołu.
  • Ruchoma zasłona aparatu: podobnie jak wystające krawędzie, również zasłona ma za zadanie chronić obiektyw. Nie tylko przed rysami, ale także przed zabrudzeniem.
  • Nakładki na przyciski: część etui posiada wycięcia na fizyczne przyciski telefonu, inne cechują się dopasowanymi nakładkami. Wycięcia gwarantują większą precyzję, ale kosztem mniejszej ochrony. Nakładki to większa ochrona, ale za to inne - zazwyczaj mniej dokładne - uczucie wciskania przycisków.
  • Zatyczki portów: niektóre etui posiadają specjalne elementy, którymi zatyka się gniazda takie jak port ładowania czy port audio. Rozwiązanie spowalnia dostawanie się kurzu, pyłu i brudu w wąskie szczeliny, a czasem także wody. Zatyczki nie gwarantują jednak wodoszczelności. Do tego takie elementy lubią się urywać.
  • Wbudowany powerbank: gracze, osoby podróżujące oraz sportowcy mogą rozważyć etui ze wbudowanym powerbankiem, znacząco wydłużające czas życia telefonu na jednym ładowaniu. Takie etui są jednak dosyć drogie, do tego wyróżnia je znaczna masa i spore gabaryty.
  • Smycze i zawieszki: część etui oferuje możliwość przymocowania smyczy, paska albo breloka. Smycze są szczególnie przydatne podczas uprawiania dynamicznego sportu oraz spędzania czasu nad wodą. Zwieszają poziom bezpieczeństwa, ale kosztem masy oraz mniejszej spójności bryły.

Jak widzicie, etui do smartfonu jest cała masa. Dlatego najpierw warto zdać sobie sprawę z własnych potrzeb oraz oczekiwań, a dopiero potem ruszać na zakupowe łowy. Jeśli jesteście gotowi, w sklepie Pancernik.eu znajdziecie masę etui skatalogowanych według ceny, typu, materiału, zastosowania, producenta, funkcji i dodatków oraz wielu innych parametrów.

Lokowanie produktu: Pancernik
Najnowsze
Zobacz komentarze