REKLAMA

Smartfony od Oppo nauczą się nowych sztuczek. Załapie się na nie 50 milionów ludzi

Oppo ogłosiło swoje plany związane z dopaleniem smartfonów sztuczną inteligencją. Które modele telefonów tej marki dostaną nowe funkcje i na jakie dodatki można liczyć?

05.06.2024 09.00
oppo sztuczna inteligencja
REKLAMA

Producenci prześcigają się w udostępnianiu funkcji wykorzystujących AI w swoich smartfonach. Prym wiedzie tutaj Samsung, którego niedługo ma zacząć gonić Apple. W tym wyścigu bierze udział również Oppo, które wyjaśniło, jaką strategię objęło w kontekście sztucznej inteligencji w telefonach komórkowych.

REKLAMA
oppo ai sztuczna inteligencja class="wp-image-4672967"

50 milionów osób z dostępem do sztucznej inteligencji

Firma nie będzie ograniczała dostępności funkcji wykorzystujących generatywną SI wyłącznie do tych najnowszych i najdroższych urządzeń. Docelowo rozwiązania oparte o sztuczną inteligencję mają trafić na 50 milionów urządzeń tej marki będących w posiadaniu klientów. Już teraz część z nich ma do nich dostęp, w tym do Trinity Enigine (optymalizacja) i LinkBoost (poprawa sygnału).

GenAI będzie dostępne we wszystkich liniach produktowych, czyli Oppo Find, Oppo Reno, Oppo F A i Oppo A. Oprócz tego marka „stawia na pełną transformację technologiczną i restrukturyzację ekosystemu telefonów AI w przyszłości” i złożyła ponad 5000 wniosków patentowych związanych z SI i wprowadziło ponad 100 funkcji wykorzystujących te rozwiązania do swoich urządzeń.

oppo ai sztuczna inteligencja class="wp-image-4672976"

Wśród funkcji SI sporą popularnością cieszy się AI Eraser. To narzędzie, które pozwala usunąć niechciane obiekty ze zdjęć, w tym np. kogoś, kto wszedł w kadr podczas robienia pamiątkowego zdjęcia z wakacji. Narzędzie rozpoznaje ponad 120 różnych obiektów. Dzisiaj użytkownicy używają jej średnio 15 razy dziennie. Z kolei w poprawie jakości już wykonanych zdjęć pomaga HyperTone Image Engine.

Sprawdź inne nasze teksty poświęcone sztucznej inteligencji:

Oppo nie rozwija SI w pojedynkę

Firma ma co prawda swoje OPPO AI Center i rozwija swoje własne modele językowe LLM (w tym działający lokalnie na urządzeniu z 7 mld parametrów), ale oprócz tego weszła w komitywę z rozmaitymi partnerami. Wśród nich wymieniani są producenci procesorów mobilnych o architekturze ARM, w tym Qualcomm i Mediatek, a także giganci pokroju Alibaba Cloud, Microsoftu i Google’a.

oppo ai sztuczna inteligencja class="wp-image-4672955"
REKLAMA

A co z przyszłymi produktami w kontekście AI i tych partnerstw? Oppo zapowiedziało między innymi to, że dzięki komitywie z Google’em wprowadzi do smartfonów z serii Oppo Reno12 i kolejnej generacji Oppo Find X procesory LLM z rodziny Google Gemini. Pomoże on w obsłudze takich funkcji z rodziny AI Toolbox, w tym AI Writer i AI Recording Summary.

Jeśli z kolei chodzi o współpracę z Microsoftem, to ta korporacja pomoże Oppo w osiągnięciu lepszych rezultatów podczas konwersji głosu i tekstu oraz stworzy pomost pomiędzy SI na telefonach i w komputerach. MediaTek z kolei ma pomóc w zapewnieniu odpowiedniej mocy obliczeniowej, żeby te wszystkie zadania takie jak transkrypcja i tłumaczenia w czasie rzeczywistym realizować.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA