REKLAMA

Aplikacje zmieniające zdjęcia w rysunki. Zamień selfie w dzieło sztuki

Istnieje mnóstwo aplikacji na smartfony, które w kilka sekund mogą zmienić nawet nieudane selfie w doskonale stylizowane zdjęcie, czy w obrazek przypominający do złudzenia ręcznie rysowany, czy malowany obraz. Zobacz najciekawsze aplikacje zamieniające zdjęcia w rysunki.

02.06.2024 15.50
Aplikacje zmieniające zdjęcia w rysunki. Zamień selfie w dzieło sztuki
REKLAMA

Instalacja aplikacji na smartfonie trwa tylko kilkanaście sekund, potem szybkie selfie i program magicznie zamieni naszą fotkę w rysunek - czy to w stylu anime, czy też innym. Dostępne są dziesiątki filtrów, które dodatkowo mogą nas postarzyć, odmłodzić, zamienić w zombie, czy w postać z kreskówki. Taki obrazek idealnie nadaje się później na zdjęcie profilowe.

REKLAMA

Wszyscy, którym zależy na prywatności, muszą jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów. W wielu przypadkach obrabiane przez nas zdjęcia są wysyłane na serwery i tak do końca nie możemy wiedzieć, co z nimi dalej się dzieje. Zanim więc zainstalujemy cokolwiek na telefonie, warto wczytać się w Politykę Prywatności danej aplikacji, przyznawane jej uprawnienia (dostęp do naszych danych) i udzielane zgody. Może się nawet okazać, że oddajemy twórcom aplikacji nie tylko pozwolenia do wysyłania nam reklam, ale i prawa do wykorzystania naszych zdjęć. Chyba nie chcemy, żeby ktoś handlował zdjęciami naszej twarzy?

Ostatnio popularnością cieszą się również aplikacje wykorzystujące AI (choćby jak Lensa AI) i problem powrócił ze zdwojoną mocą, bo przecież AI trzeba regularnie karmić danymi. Naszymi danymi, naszymi zdjęciami, naszymi pracami, które ktoś wykorzysta, a nie zapłaci za to ani złotówki. Czujcie się ostrzeżeni.

Najlepsze aplikacje zamieniające zdjęcia na rysunki

Działanie tego typu aplikacji jest bajecznie proste i każdy, kto chociaż raz w życiu używał Instagrama, czy innego narzędzia tego typu, nie będzie miał żadnych problemów z ich obsługą. Po prostu wybierasz zdjęcie (ewentualnie robisz sobie selfie) i wybierasz interesujący cię motyw (filtr). Aplikacje tego typu mogą być mniej lub bardziej rozbudowane, ale ich obsługa zawsze będzie nieskomplikowana.

ToonApp - edytor zdjęć kreskówek

ToonApp jest aplikacją płatną (subskrypcja, około 25 zł miesięcznie), ale można ją testować za darmo przez 3 dni. Należy tylko pamiętać, aby przed upływem tego okresu anulować subskrypcję.

ToonApp - możesz zamienić się zarówno w zombie, jak i trenera pokemonów

ToonApp oferuje wiele możliwości w tym możliwość zamiany zdjęcia na obrazek 2D, czy 3D za pomocą wielu motywów, które dodatkowo można modyfikować.

Pencil Sketch, Photo Sketch Maker i Drawify - szkicuj i maluj

Wymienione aplikacje są mniej lub bardziej darmowe - mogą wyświetlać reklamy i w wersji za darmo udostępniać tylko ułamek możliwości.

Nie trzeba jednak zobowiązywać się do subskrypcji, co pozwala na bezstresowe poznawanie możliwości tych aplikacji.

Prisma - budzący wątpliwości hit

Warto podkreślić, że aplikacja która parę lat temu stała się światowym hitem, wzbudziła wiele kontrowersji. Stało się tak z powodu podejrzanych zapisów w polityce prywatności, ale trzeba również zwrócić uwagę, że firma stojąca za Prismą pochodzi z Rosji. Tym niemniej Prisma pozostaje jedną z najpopularniejszych aplikacji zamieniających zdjęcia w obrazki.

Prisma jest aplikacją płatną (subskrypcja, około 15 zł miesięcznie), ale można ją testować za darmo przez 3 dni. Należy tylko pamiętać, aby przed upływem tego okresu anulować subskrypcję.

Tak jak większość aplikacji tego typu, Prisma nie zostawia miejsca na zastanowienie jak ją obsługiwać. Po prostu wybierasz zdjęcia, a później styl - a tych jest dostępnych ponad 700.

Zobacz inne artykuły na Spider's Web:

REKLAMA

Aplikacje zmieniające zdjęcia są niezwykle popularne i mogą dawać naprawdę olśniewające efekty, ale pozwolimy sobie powtórzyć ostrzeżenie - zanim zainstalujecie jakąkolwiek aplikację na smartfonie, upewnijcie się, że jest bezpieczna i nie położy łapy na waszych zdjęciach, czy innych danych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA