REKLAMA

Jak przesłać obraz z telefonu na telewizor? Zdziwisz się, jakie to proste

Przesyłanie obrazu ze smartfonów na TV jest czynnością prostą i nieskomplikowaną. Jeśli do tej pory nie korzystałeś z tej opcji, to wkrótce odkryjesz, że trudno bez niej żyć.

06.05.2024 05.10
Jak przesłać obraz z telefonu na telewizor? Zdziwisz się, jakie to proste
REKLAMA

Z funkcji przesyłania obrazu z telefonu na telewizor korzystam praktycznie codziennie. Głównie po to, by strumieniować filmy czy seriale z popularnych serwisów, ale czasami również po to, by pokazać na dużym ekranie zrobione przez siebie zdjęcia, czy nagrane filmy.

REKLAMA

Przesyłanie obrazu na TV nie ogranicza się do filmów czy zdjęć, bowiem można w ten sposób strumieniować nawet interfejs telefonu, co może mieć wiele ciekawych zastosowań.

W poniższym poradniku pokazujemy jak przesłać obraz na telewizor na telefonach z systemem Android. Zbliżone opcje znajdziemy jednak również na smartfonach z systemem iOS, czyli iPhone'ach.

Przesyłanie obrazu z telefonu na telewizor - jak to zrobić?

Pierwszym krokiem jest sparowanie telefonu z telewizorem. Co istotne - bezprzewodowe przesyłanie pomiędzy tymi urządzeniami odbywa się za pomocą sieci Wi-Fi, więc zarówno smartfon, jak i TV muszą być podłączone do tej samej sieci. Strumieniowanie mogą zakłócać takiej narzędzia jak VPN i w takim przypadku należy dodać wszystkie programy, za pomocą których chcesz przesyłać obraz na telewizor, do listy wyjątków takiej aplikacji.

A co jeśli twój telewizor jest starszego typu i nie jest urządzeniem smart wyposażonym w Wi-Fi? Jeśli tylko ma porty USB i HDMI (a takie posiadały już naprawdę stare urządzenia) to możesz do niego dokupić przystawkę w rodzaju Google Chromecast, czy Amazon Fire TV Stick i "magicznie" zamienić go w smart TV, który będzie mógł naturalnie wyświetlać obraz strumieniowany (przesyłany bezprzewodowo) ze smartfona.

Synchronizowanie smartfona z TV może się nieco różnić w zależności od sprzętu, ale zawsze przebiega na podobnej zasadzie. W przypadku smartfonów z Androidem i TV wyposażonych w Chromecast, wystarczy uruchomić aplikację Google Home, wybrać telewizor i przepisać na smartfonie kod, który wyświetli się na ekranie telewizora - konfiguracja zakończona. W innych przypadkach po prostu można wybrać opcję parowania z menu smart TV i postępować wedle instrukcji pojawiających się na ekranie. Od tej chwili możesz przesyłać obraz z telefonu na ekran telewizora.

W większości przypadków będziemy po prostu chcieli przesyłać na ekran TV filmy. W momencie gdy smartfon powiązany jest z telewizorem, we wszystkich popularnych aplikacjach streamingowych znajdziesz ikonkę, której kliknięcie spowoduje bezprzewodowe przesyłanie obrazu na TV.

 class="wp-image-4596426"
Aplikacje Amazon Prive Video i Disney+ z zaznaczoną opcją przesyłania strumieniowego

A co jeśli chcesz przesłać na telewizor dokładnie ten sam obraz, który widzisz na ekranie smartfona? Czyli na ekranie TV będzie widoczny interfejs telefonu i wszystkie czynności jakie na nim wykonujesz. W przypadku telefonów z Androidem możesz wykorzystać aplikację Google Home.

Aplikacja służy do obsługi różnych inteligentnych urządzeń, w tym również smart TV. Jeśli w Google Home masz już dodane swoje urządzenia, to wybierz telewizor i użyj opcji Prześlij ekran.

 class="wp-image-4596429"
Przesyłanie obrazu z telefonu na TV za pomocą Google Home

Jest to nic innego jak funkcja mirror, czyli przesyłania na telewizor lustrzanego odbicia ekranu z telefonu (bądź tabletu). W zależności od szybkości domowej sieci Wi-Fi ekran będzie przesyłany z mniejszym lub większym opóźnieniem.

Większość nowoczesnych smartfonów będzie wyposażona we własną opcję przesyłania obrazu, a jej nazwa może się nieco różnić w zależności od producenta smartfonu. Np. w przypadku smartfonów Realme, będzie to Transmisja obrazu, a urządzeń Samsunga - Smart View.

 class="wp-image-4597887"
Opcja transmisji ekranu

Schemat działania za każdym razem jest taki sam - po prostu uruchamiamy opcję transmisji i wybieramy urządzenia na które chcemy przesyłać obraz. Proste.

Zobacz inne poradniki dotyczące smartfonów:

REKLAMA

Obraz z telefonu na telewizor można też przesyłać... kablem (np. HDMI z adapterem MHL), ale jest to rozwiązanie kłopotliwe i rzadziej spotykane. Tym niemniej, jeśli nie ma możliwości przesyłania obrazu bezprzewodowo, to można spróbować również i tego sposobu.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA