REKLAMA

Jak zrobić film za pomocą AI? Oto najlepsze narzędzia

Czasy klasycznej edycji filmów może jeszcze nie dobiegają końca, ale AI zmienia sposób, w jaki będziemy je robić. Jak stworzyć film za pomocą sztucznej inteligencji? Przedstawiamy kilka narzędzi AI do wideo, które możesz wypróbować za darmo. Zobacz, które z nich najlepiej odpowiada twoim potrzebom.

13.05.2024 05.50
Tworzenie filmów za pomocą sztucznej inteligencji
REKLAMA

Z tą sztuczną inteligencją to jest... tak trochę na opak. Powinna nas zwolnić z uciążliwej pracy, byśmy mogli się zająć malowaniem obrazów i tworzeniem muzyki. Tymczasem to AI tworzy obrazy i muzykę, a my harujemy jak dawniej.

REKLAMA

Porzućmy jednak te filozoficzne rozważania i zajmijmy się tematem tworzenia filmów przy pomocy AI. O ile gdy mówimy o tworzeniu obrazów za pomocą AI, to mamy zwykle na myśli ich generowanie na podstawie promptów. W przypadku wideo jest to znacznie szerszy termin, a narzędzia często są specjalizowane, by radzić sobie z jednym konkretnym zadaniem.

Możemy choćby wyróżnić narzędzia generujące wideo na podstawie tekstu, edytujące gotowe wideo, ale również dodające lektora, tworzące filmy na podstawie zdjęć czy innych filmów, wstawiające elementy do filmów (jak logo, czy animowane emoji), czy wręcz zwiększające rozdzielczość, wyostrzające, lub usuwające szum z gotowych materiałów.

Jak stworzyć wideo za pomocą AI?

Oto kilka popularnych narzędzi do tworzenia wideo za pomocą AI - można je wypróbować za darmo, chociaż często w dość ograniczonym stopniu. W takim przypadku trzeba się też liczyć ze znakami wodnymi i innymi ograniczeniami.

Wszystkie natomiast uruchamiamy bezpośrednio w przeglądarce, a więc nie ma potrzeby instalowania czegokolwiek na komputerze. W niektórych przypadkach konieczna jest rejestracja, ale nigdzie nie musimy na starcie podawać danych finansowych, jak choćby rejestrować karty kredytowej.

Zobacz inne artykuły o sztucznej inteligencji na Spider's Web:

Synthesia - awatar AI wygłosi twój tekst

Synthesia jest popularnym narzędziem o dużych możliwościach, które pozwala nam na generowanie zróżnicowanych awatarów, które będą wygłaszać podany przez nas tekst. Niestety jest ono płatne (subskrypcje zaczynają się do około 90 zł miesięcznie). Za darmo możemy testowo stworzyć jedno wideo. Nie trzeba się nawet logować, ale możliwości są potężnie ograniczone - możemy w zasadzie wygenerować trzy różne ludzkie postacie, które mogą wygłosić wpisany przez nas tekst (w darmowej wersji prawdopodobnie da się wykorzystać tylko angielski tekst, w pełnej mamy możliwość wyboru języka).

 class="wp-image-4613994"

Po wpisaniu treści i kliknięciu na przycisk Generate Free AI Video musimy podać swojego maila, na który zostanie przesłany film (oraz imię i nazwisko). Po 5-10 minutach mail z filmem powinien pojawić się na twoim mailu.

Do wyboru mamy różne szablony, awatary (możesz również stworzyć własnego), tony głosu, możemy zmieniać kolory np. tła, dodawać inne elementy i je animować, oraz oczywiście dodawać muzykę. Synthesia to opcja dla osób chcących stworzyć prezentację, czy reklamę z ludzkim awatarem wygłaszającym dowolny tekst. Inne podobne narzędzia: Colossyan, HeyGen i DeepBrain AI.

Pictory - twórz i edytuj gotowe wideo za pomocą AI

Pictory to zaawansowany zestaw narzędzi AI do tworzenia i edycji wideo. Możesz za jego pomocą tworzyć filmy (za pomocą szablonów, ale również przy użyciu własnych obrazów, czy filmów), ale i dodawać lektora, czy napisy do gotowych filmów.

 class="wp-image-4614138"

Pictory może tworzyć wideo na podstawie skryptu dla lektora, czy gotowych artykułów. Tekst analizowany jest pod kątem słów kluczowych i dobierane są do niego odpowiednie sceny.

Aby skorzystać z darmowych możliwości Pictory zaloguj się (np. za pomocą konta Google) za pomocą powyższego linka - otrzymasz dwutygodniowy dostęp za darmo. To w zupełności wystarczy, by zapoznać się z rozbudowanymi możliwościami Pictory. Ceny subskrypcji zaczynają się od około 80 zł miesięcznie.

Generowanie wideo za pomocą promptów

Jest to chyba najciekawsze zastosowanie AI, pozwalające wygenerować filmy za pomocą mniej lub bardziej krótkich opisów - tak samo jak w przypadku zdjęć. Widać tu dynamiczny rozwój, ale na ten moment trudno jest mi wskazać narzędzie, które dawałoby interesujące efekty, a zarazem byłoby darmowe. Do wygenerowania kilkusekundowych filmików można skorzystać z takich serwisów jak Haiper AI (wymagane jest tylko zalogowanie np. za pomocą konta Google).

 class="wp-image-4614453"
Prompt: "Zielony obcy spacerujący po ulicach Nowego Jorku"

O wiele lepsze efekty można uzyskać za pomocą Noisee (np. do tworzenia teledysków), ale wymagane tu jest konto Discord.

REKLAMA

Wiele osób czeka na pojawienie się darmowej wersji Sora, co ma nastąpić już wkrótce.

Jeśli znasz inne ciekawe narzędzia AI do generowania filmów za pomocą promptów, które jest dostępne ze darmo, nie omieszkaj podzielić się tą informacją w komentarzach.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA