REKLAMA

Dream Machine miała zarabiać pieniądze, a ożywiła kultowe memy. Ich przeróbki podbijają internet

Memy to jeden z głównych języków internetu i stają się jeszcze lepsze, gdy się ruszają. Niewielki startup miał nadzieję podbić rynek swoim produktem, a zamiast tego podbił internet ożywiając memy.

18.06.2024 09.21
Dream Machine miała zarabiać pieniądze, a ożywiła kultowe memy. Ich przeróbki podbijają internet
REKLAMA

W lutym OpenAI zaprezentowało dzieła Sory, modelu AI stworzonego z myślą o generowaniu wideo na podstawie instrukcji tekstowych. Choć OpenAI nawet nie podało przewidywanej daty udostępnienia modelu sztucznej inteligencji szerszemu gronu osób, to wygenerowane przez nie jednominutowe nagrania wzbudziły sensację w internecie.

Jednak na tym polu amerykańska firma ma również wielu konkurentów, umożliwiających tworzenie podobnych treści z użyciem AI. Jednym z nich jest Luma Labs, którego model generatywnej sztucznej inteligencji stał się narzędziem do... ożywiania memów.

REKLAMA

Dream Machine bardziej jak Meme Machine. Memy ożywione przez AI podbijają internet

W ubiegłym tygodniu Luma Labs zaprezentowało model Dream Machine, pozwalający na tworzenie wideo zarówno z tekstu jak i obrazów jako danych wejściowych. Co ważniejsze, Dream Machine już w dniu premiery był dostępny dla wszystkich z poziomu przeglądarki internetowej.

Darmowy dostęp możlkiwy jest jedynie w ramach wersji próbnej i ogranicza długość generowanego filmu do 30 sekund. Ponadto możliwości korzystania z AI przez ostatnie kilka dni były ograniczone, a to ze względu na ogromne zainteresowanie internautów narzędziem. To jednak nie zraziło użytkowników internetu, bo media społecznościowe zalały nagrania ożywionych memów - nagrania stworzone właśnie z pomocą Dream Machine.

Ożywione memy to w większości klasyki internetu takie jak distracted boyfriend, disaster girl with firefighters, trumpet boy czy doge (lub jak kto woli, pieseł).

Może zainteresować cię także:

Internauci pokusili się także o sprawdzenie jak AI ożywi memy, które swoje źródło biorą z filmów i nagrań. Przykładem może być choćby roll safe czy disappointed Muhammad Sarim Akhtar.

"Ożywiony" został także klasyk polskiego internetu, czyli impreza informatyków.

Jednak Dream Machine wciąż nie jest ideałem jeżeli chodzi o ożywianie memów. Przykładem tego są choćby Just Do It czy Drake Yes/No. Swoją drogą, ten ostatni został zaprezentowany całkiem ironicznie.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA