REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Google chce, żebyś tworzył memy. Lol

Według Google nie istnieje lepszy sposób na ekspresję siebie niż memy. A jednocześnie nie ma lepszego sposobu na dzielenie się memami, niż stworzenie zabójczo zabawnego adresu. Pomóc ma w tym nowa domena, którą promują znane wszystkim koneserom memów serwisy.

29.11.2023
8:49
Google chce, żebyś tworzył memy. Lol
REKLAMA

Google co jakiś czas ogłasza dodawanie do Google Registry nowych domen najwyższego poziomu. Owa domena najwyższego poziomu to po prostu ciąg liter, który w domenie internetowej występuje po ostatniej kropce. Przykładowo, w adresie rozrywka.spidersweb.pl to .pl jest domeną najwyższego poziomu.

Cykliczne dodawanie przez Google kolejnych domen zwykle nie odbija się zbyt dużym echem, a to ze względu na fakt, że w dużej mierze nowo dodane domeny to angielskie słowa lub końcówki. Te dla osób biegłych stanowią pole do popisu przy tworzeniu żartów językowych i nie tylko, ale wzbudzają minimum zachwytu wśród osób nieposługujących się językiem angielskim na co dzień. Google ma nadzieje zmienić ten stan rzeczy za pomocą czegoś, co jednoczy wszystkich internautów: memów.

REKLAMA

Jacyś chętni na domenę dobre.meme? Google szuka śmieszków

28 listopada na swoim blogu Google ogłosiło zapowiedziane wcześniej uruchomienie domeny .meme, czyli po prostu domeny z angielskim odpowiednikiem słowa "mem". Jak przekazuje koncern, "memy są ucieleśnieniem kultury internetowej, zdobywając oczy, serca i umysły milionów ludzi". Wobec czego jedynym sposobem, by je godnie uhonorować, jest uruchomienie własnej domeny najwyższego poziomu.

Aby wypromować nową domenę, Google zaprezentowało przykłady dziesięciu partnerskich stron, które zaadaptowały .meme na własne potrzeby. Wśród nich są m.in. Know Your Meme (knowyour.meme i stonks.meme) - serwis dokumentujący memy, Rudy Willingham (real.meme) - artysta udostępniający za darmo szablony do wydruku naklejek przenoszących memy do rzeczywistości czy Tenor (find.meme i create.meme) - wyszukiwarkę GIFów.

Jeżeli jesteś śmieszkiem, który ma pomysł na wykorzystanie domeny .meme, poprzez stronę get.meme możesz dowiedzieć się więcej na temat rejestracji i wyceny domeny.

REKLAMA

Więcej na temat Google:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA