REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Trailer GTA VI to kopalnia memów. Czy rozpoznasz je wszystkie?

Rockstar Games postanowiło przetestować czujność graczy w dość nietypowy sposób. Bowiem zwiastun wyczekiwanego Grand Theft Auto VI jest po brzegi wypełniony memami. Czy jesteś wystarczającym memelordem, aby odnaleźć je wszystkie?

08.12.2023
5:22
Trailer GTA VI to kopalnia memów. Czy rozpoznasz je wszystkie?
REKLAMA

Do premiery Grand Theft Auto VI został jeszcze rok, dlatego gracze, póki co muszą obejść się smakiem trailera, z którego co i raz wyciągane są ciekawostki oraz porównania do poprzednich części serii.

Jednak najbardziej ciekawscy fani serii (albo znawcy treści popularnych w internecie) nie śpią i ostatnie dwa dni poświęcili na analizę... memów. Bowiem jak się okazuje, zwiastun GTA VI jest pełen bardzo zręcznie ukrytych memów. A ich wybór nie był przypadkowy.

REKLAMA

GTA VI pełne memów. Florida Man dotarł i tu

Od około dwóch dni po serwisach społecznościowych krąży wideo przedstawiające wybrane fragmenty trailera Grand Theft Auto VI, "postawione" obok popularnych nagrań - memów, które kilka lat temu były hitami sieci.

Viralowy filmik zdobył popularność po tym jak na swoim profilu na X (dawnym Twitterze) opublikował go serwis poświęcony grom IGN.

Memy, które twórcy gry przemycili do trailera to tzw. Florida moments, swój początek mają w innym memie: Florida Man. Florida Man to internetowy mem, który popularność zyskał w 2013 roku i odnosi się do rzekomej powszechności wśród mieszkańców Florydy wykonywania czynności irracjonalnych lub maniakalnych. Inspirację do stworzenia mema stanowią liczne nagłówki prasowe zawierające Florida Mana ("Mężczyznę z Florydy"), jako główną postać dość absurdalnych newsów pokroju "Mężczyzna z Florydy przejechany przez furgonetkę po tym, jak pies nacisnął pedał gazu" lub "Policja aresztuje mężczyznę z Florydy za jazdę po pijanemu na skuterze w Walmartcie".

Liczne nawiązania do Florydy nie są przypadkowe, gdyż akcja GTA VI będzie toczyć się w - ponownie - Vice City w fikcyjnym stanie Leonida, wzorowanym na rzeczywistym stanie Floryda w Stanach Zjednoczonych.

Jeżeli masz ochotę wychwycić więcej smaczków ze zwiastunu GTA VI, możesz go obejrzeć pod tym adresem.

REKLAMA

Więcej na temat GTA VI:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA