REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Fatalna wiadomość dla graczy. W GTA VI zagrają na początku tylko niektórzy

Jeżeli miałeś nadzieję na wzięcie kilku dni wolnego, by zagrać w GTA VI podczas premiery na komputerze, to mamy dla ciebie dobrą radę: nie bierz urlopu albo kup konsolę. Bowiem Rockstar Games nie ogłosił planowanej daty wydania gry na komputery.

05.12.2023
10:18
GTA VI
REKLAMA

Dziś w nocy miała premiera pierwszego trailera Grand Theft Auto VI, który wraz ze zrzutami ekranu możesz obejrzeć tutaj. Pierwszy zwiastun oznacza także, że poznaliśmy szczątkowe informacje co do premiery gry. Premiery, która może okazać się bardzo przykra dla tych, którzy swoją rozgrywkę najbardziej wyczekiwanej gry 2025 roku (tak, 2025) planowali na pieczołowicie zbudowanych komputerach do gier.

A to ze względu na fakt, że Rockstar potwierdził datę premiery GTA VI jedynie dla konsol, bez wspomnienia o wersji na systemy Windows.

REKLAMA

W dniu premiery GTA VI nie zagrasz na PC

Smutne wieści przychodzą do nas prosto od Rockstar Games, który w informacji prasowej potwierdził datę wydania gry na konsole Playstation 5 i Xbox Series X|S.

"Rockstar Games®, marka wydawnicza Take-Two Interactive Software, Inc. (NASDAQ: TTWO), z dumą ogłasza, że Grand Theft Auto VI pojawi się na komputerowych systemach rozrywki PlayStation® 5 oraz konsolach Xbox Series X|S w 2025 roku."

- czytamy w informacji prasowej.

Problem polega na tym, że owa informacja prasowa wspomina tylko i wyłącznie o konsolach PS5 i Xbox, bez żadnej wzmianki o komputerach osobistych. Choć owa notka pomija także PS4 i Xbox One, to tu akurat zaskoczenia nie ma - konsole mają już ponad 10 lat, a zdaniem Szymona Radzewicza pominięcie ich wyjdzie produkcji na dobre.

Sęk w tym, że na grę już teraz będziemy czekać ponad rok, z planowaną datą premiery na 2025 rok. Brak ogłoszenia przez Rockstar Games daty premiery wersji na PC nie oznacza, że owej nie będzie w ogóle, lecz być może opóźnienie, które przesunęłoby GTA VI w wersji na komputery na 2026 rok.

Ruch ten nie byłby nowością, jeżeli spojrzeć na poprzednie daty premier gier z serii Grand Theft Auto. GTA V w dniu premiery we wrześniu 2013 roku trafiło na konsole PS3 i Xbox 360, a wersja na Windows trafiła do graczy dopiero w kwietniu 2015 roku. Z kolei wydane w kwietniu 2008 roku GTA IV trafiło wyłącznie na konsole PS3 i Xbox - osoby preferujące komputery musiały czekać aż do grudnia tego samego roku na premierę gry na Windows. Nie inaczej było także w innej grze studia: Red Dead Redemption 2, gdzie przerwa pomiędzy wersjami na konsole i komputery również wyniosła rok.

REKLAMA

Więcej na temat produkcji Rockstar Games:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA