REKLAMA

YouTube Music z nową funkcją. Słuchanie muzyki będzie teraz bardziej wciągające

YouTube Music dla wielu już wkrótce może być nie tylko aplikacją do odtwarzania muzyki, ale i źródłem informacji dla ich ulubionego czatbota. Gemini od Google'a otrzyma wtyczkę, dzięki której będzie mógł odpowiadać z użyciem informacji z serwisu, jak i generować playlisty.

09.05.2024 19.17
YouTube Music z nową funkcją. Słuchanie muzyki będzie teraz bardziej wciągające
REKLAMA

Około dwóch tygodni temu, za sprawą blogera, który zajmuje się odkrywaniem nowości w produktach i usługach Google'a, świat dowiedział się o planach Google'a na integrację Gemini z usługami odtwarzania muzyki na żądanie. Dodanie owej integracji ma dość ważny cel, bo jest jednym z kroków Google w celu uczynienia Gemini pełnoprawnym asystentem.

Google prawdopodobnie nie chce dać użytkownikom czekać, gdyż właśnie w aplikacji Gemini na Androida odkryto, że czatbot już wkrótce będzie mógł się łączyć z jedną z nich - z YouTube Music.

REKLAMA

Gemini stworzy ci playlistę lub odpowie na muzyczne pytania. A to dzięki wtyczce YouTube Music

Odkrycia ponownie dokonał AssembleDebug, bloger prowadzący blog TheSpAndroid i współpracujący z redakcjami Android Authoriy oraz PiunikaWeb. Poprzez modyfikacje w kodzie źródłowym najnowszej wersji aplikacji Gemini oznaczonej numerem 15.17.28.29 AssembleDebugowi udało się uruchomić wtyczkę YouTube Music.

Źródło: Android Authority

[...] Rozszerzenie umożliwi użytkownikom wyszukiwanie, znajdowanie i odtwarzanie najnowszych utworów ich ulubionych artystów. Możliwe jest również, że funkcja ta może zostać wykorzystana do poproszenia sztucznej inteligencji o znalezienie list odtwarzania na podstawie różnych parametrów.

Rozszerzenie YouTube Music odnaleziono w zakładce "Rozszerzenia" w ustawieniach aplikacji Gemini. Za sprawą wtyczki Gemini będzie mógł umieszczać skróty do YouTube Music jako fragmenty odpowiedzi (np. do pytania pokroju "Jak nazywa się najnowszy album Taylor Swift?"), a owe skróty będą przenosić użytkownika do aplikacji YouTube Music lub - jeżeli ta nie jest zainstalowana - do przeglądarkowej wersji serwisu.

Może zainteresować cię także:

REKLAMA

Zdjęcie główne: DenPhotos / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA