REKLAMA

Czatbot wie, że nie potrafisz się zabezpieczyć. Powie, jak to zrobić

Gemini będzie nie tylko pisać ci usprawiedliwienia do pracy i opisy na Instagram, ale także upewniać się, że twoje hasła są wystarczająco silne. Jak? Będzie sam je tworzyć.

23.04.2024 12.11
Czatbot wie, że nie potrafisz się zabezpieczyć. Powie, jak to zrobić
REKLAMA

Od czasu premiery Gemini i późniejszego przechrzczenia Barda na Gemini, Google skrupulatnie pracuje nad poszerzeniem repertuaru funkcji generatywnej AI tak, by w pamięć zapadł nie tylko jako "czatbot od Google, który jest konkurencją dla GPT-4".

Dlatego Gemini znajdziemy także w formie asystenta AI w Google Workspace, quasi-asystenta głosowego czy już wkrótce jako pomocnika w Google Chrome. W tym ostatnim przypadku Gemini ma znaleźć ciekawe zastosowanie.

REKLAMA

Brak pomysłu na hasło? Z pomocą przyjdzie Gemini

Jak informuje Leopeva64, internauta znany z publikowania różnych nowości znalezionych w testowych wersjach popularnych przeglądarek, Google może wprowadzić do Chrome Gemini jako narzędzie do sugerowania haseł.

Chrome w kanale Canary od jakiegoś czasu rozwija opcję Compose - automatycznego tworzenia tekstu przez AI zgodnie z instrukcjami użytkownika. Teraz w otwartym repozytorium projektu Chromium pojawił się wpis sugerujący, że inżynierowie pracują nad daniem Gemini możliwości tworzenia haseł.

Gemini będzie wyszukiwać na aktualnie otwartej stronie wymagań co do treści i długości hasła, generować hasło, a następnie sugerować je użytkownikowi. Model AI będzie także poprawiać hasła użytkownika, w razie gdyby hasło zaproponowane przez niego było np. zbyt krótkie lub nie zawierało znaku specjalnego.

Nie wiele wiadomo na temat finalnej implementacji Gemini w nowej roli, głównie ze względu na fakt, że wszystko, co wiemy pochodzi z fragmentów kodu w repozytorium i funkcja nie jest obecna w żadnym z testowych kanałów.

Więcej na temat Google Chrome i Gemini:

REKLAMA

Zdjęcie główne: bai-heqi / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA