REKLAMA

Redmi Pad Pro jest najlepszy z najtańszych. Tym Xiaomi chce przekonać cię do tabletów

Xiaomi wypuściło do Europy nowy tani tablet. To najlepsza z najtańszych Androidowych propozycji.

20.05.2024 17.35
Redmi Pad Pro jest najlepszy z najtańszych. Tym Xiaomi chce przekonać cię do tabletów
REKLAMA

Rynek tabletów nie jest tak oczywisty jak smartfonów z Androidem. Kupując tani tablet za kilkaset złotych, otrzymujemy zazwyczaj jedynie podstawowe urządzenie. Średnia półka (ok. 1300-1500 zł) jest zdominowana przez tablety, które również nie oferują najlepszych (a co najwyżej wystarczające) możliwości. Przy czym w tej samej cenie smartfony z Androidem są już bardzo dobrze wyposażone. Widać, że Xiaomi chce coś z tym zrobić, wprowadzając na rynek nowy tablet Redmi Pad Pro. Ma być niedrogi, a jednocześnie wydajny.

REKLAMA

Nowy tablet Redmi Pad Pro może być ratunkiem dla rynku tanich tabletów z Androidem  

Skąd takie twierdzenie? Wynika to z zapowiedzi, które wskazują, że jest to naprawdę solidny sprzęt, a przede wszystkim nieźle wyceniony. Urządzenie wyróżnia się dużym, 12,1-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości 2,5K (2560 x 1600 pikseli, proporcje 16:10) z wysoką częstotliwością odświeżania na poziomie 144 Hz. Choć panel bazuje na matrycy LCD, oferuje on przyzwoitą jasność szczytową 600 nitów oraz odporność, dzięki zastosowaniu szkła Gorilla Glass 3.

Sercem Redmi Pad Pro ma być procesor Snapdragon 7s Gen 2, czyli naprawdę solidny średniopółkowy czip, który przewyższa wydajnością układy drzemiące w tańszych tabletach w cenie ok. 1300 zł (najczęściej są to Snapdragony z serii 6 lub stare czipy MediaTeka typu Helio G99). W praktyce oznacza to, że tablet zapewniać powinien niezłą wydajność w codziennym użytkowaniu – w tym również w aplikacjach kreatywnych czy w grach mobilnych. W końcu, wydajność ma istotne znacznie nawet w przypadku urządzeń takich jak tablety.

Co z pamięcią? W zależności od wersji mamy do dyspozycji 6 lub 8 GB pamięci operacyjnej LPDDR4X lub 128 lub 256 GB wbudowanej przestrzeni na dane UFS 2.2. Jest średniopółkowo, ale względnie szybko. W wydajności ważną rolę gra typ pamięci, tutaj nie będzie z tym większego problemu.

Sprzęt powinien też działać długimi godzinami na jednym ładowaniu, ponieważ ma do dyspozycji akumulator o pojemności 10000 mAh, więc codzienne ładowanie nie będzie potrzebne. W zestawie znajdziemy szybką ładowarkę o mocy 33 W - nie powinniśmy być przykuci do kontaktu na zbyt wiele godzin. Czym może się jeszcze pochwalić Redmi Pad Pro? Dwoma aparatami 8 Mpix – na przodzie i tyle, łącznościami WiFi 6, Bluetooth 5.2 i obsługą rysika Redmi Smart Pen oraz klawiatury Redmi.

Rysik wspiera 4096 punktów nacisku, pracuje z częstotliwością próbkowania 240 Hz i wyposażony jest w baterię o pojemności 80 mAh, umożliwiającą 12 godzin ciagłej pracy. Choć jest sprzedawany osobno, to stanowi idealne rozszerzenie możliwości tabletu – szczególnie dla artystów, studentów i uczniów, którzy preferują tworzyć notatki "od ręki".

Co najważniejsze, wszystko to nie kosztuje zbyt wiele. Tablet w wersji 128 GB zaczyna się od 299 euro (ok. 1270 zł), więc jest naprawdę przystępny cenowo. Dodatkowo, do oferty dołącza nowy Redmi Smart Pen, który również nie powinien być zbyt drogi. Xiaomi z nowym Redmi Pad Pro może stanowić alternatywę dla tańszych tabletów z Androidem. Ale czy przekona cię do zakupu?

REKLAMA

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA