REKLAMA

Tak ma wyglądać Pixel 9. Jesienią będzie na co czekać

Do internetu trafiły właśnie najnowsze zdjęcia Pixeli 9. Choć brakuje w nich jednego urządzenia, to są one największym dotychczasowym wyciekiem na temat tegorocznych smartfonów Google'a. I przy okazji całkiem ciekawym, bo mogą się spodobać fanom iPhone'ów.

14.05.2024 06.08
Tak ma wyglądać Pixel 9. Jesienią będzie na co czekać
REKLAMA

Kilka dni temu swoją premierę - także w Polsce - miał Pixel 8a. Choć nowy model z serii A jest zawsze wyczekiwany przez fanów Google, to co roku z niecierpliwością czekają oni najbardziej na nowe urządzenia koncernu, w tym roku oznaczone numerem 9.

Do ich premiery zostało nam około pięciu miesięcy, jednak to w żaden sposób nie przeszkadza leakerom, by podzielić się "znaleziskami".

REKLAMA

Czy Google tworzy iPhone'a wśród Androidów? Tak właśnie wygląda Pixel 9

Najnowszy przeciek pochodzi z rosyjskojęzycznej strony Rozetked, która powołując się na informacje od anonimowego informatora, przekazała zdjęcia całej serii Pixeli 9: podstawowego Pixela 9, Pixela 9 Pro, Pixela 9 Pro XL oraz Pixela 9 Fold. Portal podzielił się nie tylko fotografiami, ale także wcześniej nieznanymi nazwami kodowymi i fragmentami specyfikacji.

Pixel 9 nosi nazwę kodową Tokay i będzie wyposażony w 6,24-calowy wyświetlacz z 12 GB RAM. Z kolei Pixel 9 Pro i Pixel 9 Pro XL noszą nazwy kodowe Caiman i Komodo i będą miały odpowiednio 6,34- i 6,73-calowe wyświetlacze z 16 GBRAM każdy. Chociaż deklarowany rozmiar wyświetlacza podstawowego Pixela 9 pozostaje prawie identyczny z Pixel 8, wydaje się, że Pixel 9 Pro znacznie się zmniejszył, schodząc z 6,7 cala w Pixel 8 Pro do 6,34 cala w nowym modelu Pro.

Rozmiary te sugerują, że Google przyjęło strategię Apple, gdzie Pixel 9 Pro i Pixel 9 Pro XL (odpowiednio dla iPhone Pro i iPhone Pro Max) posiadają te same podzespoły, jednak koncern sprzedaje je w dwóch wersjach rozmiarowych, co byłoby nowością u Google.

Pixel 9 Pro i iPhone 15 Pro / Rozetked (przez AndroidAuthority)
Pixel 9 Pro XL i iPhone 15 Pro Max / Rozetked (przez AndroidAuthority)

W myśl przecieku tylny aparat Pixela 9 nie będzie się wiele różnił od tego w Pixelu 8, z podwójnym obiektywem, podczas gdy Pixel 9 Pro i 9 Pro XL będą mogły pochwalić się potrójnym. Oczekuje się, że wszystkie trzy aparaty w Pixel 9 Pro i Pixel 9 Pro XL będą miały 50 MP, podczas gdy Rozetked oraz poprzednie wycieki nie dały zbyt dużo wglądu w specyfikację aparatu w podstawowym Pixelu 9.

Pixel 9 Pro XL i iPhone 15 Pro Max / Rozetked (przez AndroidAuthority)

Wyciek pokazuje również, że tylko modele Pro będą miały matowy tył z błyszczącymi ramkami. Dodatkowo, narożniki nadchodzących modeli wydają się bardziej zaokrąglone w porównaniu do tych z serii Pixel 8, nadając Pixelom 9 urządzeniom wygląd podobny do iPhone 15.

Rosyjskojęzyczny serwis nie przekazał informacji ani zdjęć dotyczących Pixela 9 Fold, poza ogólnym stwierdzeniem, że "Google nad nim pracuje".

Zanim jednak... Sprawdźcie Pixele 8
x-kom
Google Pixel 8 5G
x-kom
x-kom
Google Pixel 8 Pro 5G
x-kom

Zdjęcie główne: Gabo_Arts / Shutterstock

REKLAMA

Więcej na temat smartfonów Google Pixel:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA