REKLAMA

Tak znajdziesz rozładowanego Pixela. Na smartfony trafiła nowa funkcja

Znajdź moje urządzenie od Google to przydatne narzędzie do lokalizowania zgubionych lub skradzionych urządzeń z systemem Android. Choć nie dorównuje ono precyzji rozwiązań Apple'a, oferuje kilka unikalnych funkcji, takich jak możliwość odnalezienia wyłączonego telefonu.

09.05.2024 18.48
Tak znajdziesz rozładowanego Pixela. Na smartfony trafiła nowa funkcja
REKLAMA

Znajdź moje urządzenie to bezpłatna usługa Google, która umożliwia lokalizowanie, zabezpieczanie i czyszczenie zgubionych lub skradzionych urządzeń z systemem Android. Działa ona zarówno na smartfonach, jak i tabletach. Aby korzystać z funkcji, należy ją najpierw aktywować na urządzeniu. Można to zrobić w ustawieniach, w sekcji "Znajdź moje urządzenie". Po aktywacji funkcji można z niej korzystać na dowolnym komputerze lub innym urządzeniu mobilnym, logując się na stronie internetowej Google'a. Do tej pory lokalizacja urządzenia była możliwa tylko wtedy, gdy było ono włączone. Teraz, dla wybranych urządzeń z rodziny Google'a, nie będzie to już wymagane.

REKLAMA

Znajdziesz wyładowanego Pixela

Smartfony Google Pixel 8, Pixel 8 Pro i Pixel 8a - które są już dostępne w Polsce - można zlokalizować nawet po wyłączeniu lub rozładowaniu baterii. Jest to możliwe dzięki nowej funkcji "Lokalizowanie po wyłączeniu" oraz oprogramowaniu, które umożliwia chipowi Bluetooth w telefonie nadawanie sygnału o swojej lokalizacji nawet po wyłączeniu urządzenia.

Jak zauważył serwis Android Police, na ten moment możliwość lokalizowania wyłączonych urządzeń jest ograniczona do serii Pixel 8. Strona wsparcia Google'a informuje, że użytkownicy mogą liczyć na odnalezienie swojego smartfona przez "kilka godzin po jego wyłączeniu". Jest to możliwe dzięki specjalistycznemu sprzętowi, który pozwala telefonowi na przesyłanie sygnału lokalizacji po Bluetooth.

Sieć Find My Device oferuje trzy ustawienia lokalizacji:

  • Bez sieci: Ta opcja nie rejestruje urządzenia w sieci, ale nadal można zobaczyć jego zaszyfrowane dane dotyczące ostatniej lokalizacji.
  • Tylko w obszarach o dużym natężeniu ruchu (domyślne): To ustawienie pozwala innym urządzeniom w obszarach o dużym natężeniu ruchu na wysyłanie lokalizacji twojego urządzenia.
  • We wszystkich obszarach: To ustawienie pozwala każdemu urządzeniu na wysyłanie lokalizacji twojego urządzenia.

Aby zlokalizować wyłączony smartfon z serii Pixel 8, ten przed wyłączeniem koniecznie musi być ustawiony na jedną z dwóch opcji z połączeniem z siecią. Dodatkowo, Bluetooth i usługi lokalizacji muszą być wcześniej włączone.

Prościej mówiąc: gdy zgubisz Pixela 8 (Pro/a), nawet gdy jego bateria jest rozładowana, masz duże szanse na jego odzyskanie, ponieważ najpewniej będziesz znał jego lokalizację. Wystarczy, że wcześniej aktywujesz wyżej wymienioną funkcję.

Sprawdź najnowsze aktualizacje innych popularnych aplikacji:

Co z innymi urządzeniami?

Google Pixel 8 i 8 Pro (fot. Spider's Web)

Serwis informuje, że inne flagowe smartfony z Androidem również zostaną wyposażone w podobną funkcjonalność – nawet jeszcze w tym roku. Należy jednak pamiętać, że lokalizowanie po wyłączeniu może wymagać modyfikacji sprzętowych, co może ograniczyć dostępność tej funkcji wyłącznie do najnowszych, jeszcze niewydanych urządzeń. Czas pokaże, którzy producenci zdecydują się na wdrożenie tej świetnej nowości.

REKLAMA
IDŹ DO SKLEPU
x-kom
Pixel 8 5G
x-kom
x-kom
Pixel 8 Pro 5G
x-kom

Zdjęcie główne: v-olga / Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA