REKLAMA

Kupujesz ten telefon? To od razu dobierz obudowę

Kupujesz nowe urządzenie za minimalną krajową. Co z nim robisz? Oczywiście, że wkładasz w etui. Nie robisz tego? To, przynajmniej według Google'a, robisz błąd - bo nie korzystasz ze swojego telefonu w odpowiedni sposób.

15.05.2024 05.27
Kupujesz ten telefon? To od razu dobierz obudowę
REKLAMA

Wydając swoje ciężko zarobione pieniądze, chcesz przynajmniej zabezpieczyć swój zakup przed szybkim zniszczeniem. Dlatego w przypadku telefonu, tabletu, a nawet laptopa starasz się o etui lub folię ochronną. Prawda? Jeśli nie, to gratulacje za odwagę. A jeśli kupiłeś lub zamierzasz kupić smartfon z serii Pixel, to Google również uważa, że źle go traktujesz - bo i tak powinien trafić do etui.

REKLAMA

Pixel od początku projektowany z myślą o etui

Czasem decydując się na tańsze urządzenie, w pudełku z telefonem możesz otrzymać również ładowarkę czy, szok, darmowe etui, które zabezpieczy twój nowy nabytek. Z kolei smartfony od Google'a, Pixele, nie mają w pudełku żadnego etui (podobnie jak każdy inny konkurent). Ale i tak powinieneś sobie takie sprawić, bo inaczej źle korzystasz ze smartfona. Serio.

Szef działu projektowania w Google'u, Claude Zellweger, w rozmowie z Inverse przyznał, że większość użytkowników stosuje etui w swoich telefonach - i pod to też projektowane są Pixele.

Należy zawsze brać pod uwagę każdy aspekt produktu. Jednym z kluczowych czynników tutaj jest fakt, że 90 proc. użytkowników korzysta z etui. Dlatego od Pixela 8 projektowaliśmy telefon i etui w parze od samego początku. Podobnie jak kolor nie jest elementem dodanym później, etui również nie może być zwykłym dodatkiem. Musimy je zaprojektować tak, aby całość prezentowała się i działała znakomicie

Jak widać, nawet w Google'u rozumieją, że użytkownicy starają się dbać o swoje urządzenia - nawet kosztem tego, że tracą możliwość codziennego obcowania ze świetnymi materiałami, z których wykonane są flagowce z serii Pixel. To też potwierdza, że producenci wiedzą, że uważamy na swoje urządzenia. Albo wierzą, że mamy naprawdę dobre ubezpieczenie od losowych zniszczeń.

A jakie są te specjalne etui do Pixeli?

Jak już wspomniałem, Google projektuje etui (i prawdopodobnie przekazuje najważniejsze informacje o nich) równolegle z samym telefonem. Jeśli nie pamiętasz, jak wyglądają te "specjalne" etui do Pixeli, mam dla ciebie kilka pozycji, które musisz zobaczyć. I gwarantuję, że nie będziesz mógł ich zapomnieć:

Oficjalnie etui do Pixela 8a (fot. Google Store)

Umm, kojarzą mi się z tymi specjalnymi koszami na śmieci, mającymi zachęcać do recyklingu. W sumie, Google chwali się, że etui do Pixeli 8 powstaje w 42 proc. z materiałów z recyklingu.

Jednakże, jeśli ma to być etui wpisujące się w design Pixela - lub też wywodzące się z rąk tego samego zespołu odpowiedzialnego za projektowanie telefonów - to może wolałbym coś mniej fantazyjnego? I mniej gumowego.

A to Pixel 8 w swoim etui (fot. Google)

Przeczytaj więcej o najnowszych sprzętach:

REKLAMA

Na koniec dnia liczy się to, aby telefon wytrzymał przypadkowy kontakt z podłogą, asfaltem czy innym twardym podłożem. Zgadzasz się?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA