REKLAMA

Motorola szykuje telefon dla tych, którzy lubią płacić za... no cóż, za Motorolę

Motorola szykuje się do premiery składanego smartfona Razr 50 Ultra. Chociaż design zdaje się bliźniaczo podobny do poprzednika, cena może okazać się bardziej atrakcyjna - jeśli potrzebujesz dużo pamięci wewnętrznej.

13.05.2024 05.10
Motorola Razr 40 Ultra
REKLAMA

Raz producenci wymyślają coś kosmicznego, a potem trzymają się tychże rozwiązań i schematów przez jedną, dwie generacje. I tak w kółko. W tym roku Samsung szykuje modele Z Fold 6 i Z Flip 6, ale podobno ten drugi nie będzie się prawie różnił od swojego poprzednika z 2023 roku. Motorola też nie próżnuje: Razr 50 Ultra raczej nie zaskoczy designem, ale może pozytywnie zaskoczyć ceną.

REKLAMA

Motorola Razr 50 Ultra: cena, pamięć i kolory

Fani Motoroli mogą zacierać ręce, o ile nie liczyli na rewolucję w designie i drastyczne obniżki cen. Jak podaje serwis Deal N Tech, wyciek z europejskiego sklepu ujawnił cennik i specyfikację nadchodzącego składaka Razr 50 Ultra (znanego również jako Razr+ 2024 w Stanach Zjednoczonych). Dokładna data premiery pozostaje nieznana, ale skoro poznaliśmy już cenę i inne informacje, debiut nowego Razra zbliża się wielkimi krokami.

Europejska cena telefonu ma wynieść 1200 euro, co w przeliczeniu na złotówki daje około 5499 zł za wersję z 512 GB pamięci masowej i 12 GB RAM-u. 

 class="wp-image-4615833"
Europejskie ceny Motoroli Razr 50 Ultra (źródło: dealntech)

Warto docenić zwiększenie pamięci z 8 GB do 12 GB w tej samej cenie. Jeśli doniesienia o cenie okażą się prawdziwe, to początkowa cena składanego smartfonu Razr 50 Ultra nie będzie się różniła od ceny Razr 40 Ultra, który również startował z tego samego pułapu cenowego, tj. 1199 euro/5499 zł.

Przeczytaj więcej o najnowszych telefonach:

Dla porównania, największy konkurent poprzedniej Motoroli, czyli Samsung Galaxy Z Flip 5, startował w ubiegłym roku w konkurencyjnej cenie 5599 zł za wersję 8/256 GB i 5999 zł za 8/512 GB. To dużo? Mało? To zależy od twoich potrzeb i priorytetów. Jeśli jesteś entuzjastą najnowszych technologii i szukasz kompaktowego telefonu, i cegła Z Fold 5 oraz Z Flip 5 cię nie przekonują, to propozycja Motoroli zapowiada się obiecująco.

Nowy Razr 50 Ultra będzie dostępny w co najmniej trzech kolorach:

  • Niebieskim
  • Zielonym
  • Brzoskwiniowym

Co z resztą telefonu?

Wygląd Razr 50 Ultra nie będzie zaskoczeniem. Motorola postawiła na sprawdzoną i chwaloną konstrukcję z dużym zewnętrznym wyświetlaczem i charakterystycznym podwójnym aparatem. Na wewnętrznym ekranie znajdzie się standardowy otwór na aparat do selfie umieszczony na górnej krawędzi. Jeśli chcesz zobaczyć nową Motkę w całej okazałości, sprawdź poniższy tekst:

REKLAMA

Kiedy premiera? Mamy nadzieję, że jak najszybciej. Wyciek cennika i zdjęć finalnego telefonu sugeruje, że Motorola chce wyprzedzić konkurencję. Samsung ma zaprezentować swoje nowe składane flagowce na wydarzeniu Samsung Unpacked, które może odbyć się nawet wcześniej niż w poprzednich latach, czyli w lipcu.

Jeszcze nic nie wiemy o podzespołach Motoroli Razr 50 Ultra. Możemy jednak spodziewać się, że podobnie jak w poprzedniej generacji, znajdziemy tu najnowsze i najmocniejsze komponenty. Być może nawet Motorola sięgnie po Snapdragona 8 Gen 3?

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA