REKLAMA

Huawei Pura 70 Ultra to nowy król mobilnej fotografii. Sprawdzili go i mówią, jak jest

Nowe smartfony z serii Huawei Pura 70 miały swoją premierę dosłownie kilka dni temu. Specjaliści przetestowali topowy modele i okazuje się, że mamy nowego króla mobilnej fotografii.

08.05.2024 17.28
Huawei Pura 70 Ultra to nowy król mobilnej fotografii. Sprawdzili go i mówią, jak jest
REKLAMA

Specjaliści z serwisu DXOMARK wzięli na warsztat najpotężniejszego Huawei Pura 70 Ultra i wykonali szereg testów dot. kamery telefonu. Dotychczasowy król w postaci Honor Magic 6 Pro został zrzucony z tronu. Telefon Huaweia wyprzedził w punktacji dotychczasowego lidera aż o kilka punktów. Jednocześnie wystartował konkurs Huawei XMAGE, w którym można wygrać potężną nagrodę pieniężną.

REKLAMA

Huawei Pura 70 Ultra nowym liderem rankingu mobilnej fotografii

Ranking DXOMARK ma nowego lidera w zakresie mobilnej fotografii. Jest nim Huawei Pura 70 Ultra, który został przetestowany i otrzymał aż 163 punkty w rankingu aparatu. Tym sposobem uzyskał aż 5 punktów więcej niż dotychczasowy lider, czyli Honor Magic 6 Pro. Urządzenie przewyższa pod tym względem nawet iPhone'y 15 Pro (Max), Google Pixele 8 czy telefony innych producentów.

Wynik 163 punktów jest składową kilku innych wyników cząstkowych z kategorii zdjęcia (169 punktów), bokeh (85 pkt), zoom (164 pkt), w których uzyskał najwyższe wyniki ze wszystkich przetestowanych smartfonów. Najwyższy wynik znajdziemy także w kategoriach zdjęć i filmów portretowych i grupowych (154 pkt) oraz słabego oświetlania (138 pkt). Urządzenie tylko w dwóch testach nie zajęło pierwszego miejsca – wideo (liderem jest iPhone 15 Pro Max) oraz preview, czyli podglądu zdjęcia (w tym aspekcie najwyżej jest 14 Pro Max). Niemniej jednak telefon i tak wyprzedził konkurencję w kluczowych kategoriach i testujący z DXOMARK wypunktowali kilka największych plusów Huawei Pura 70 Ultra.

Aparat telefonu ma być przede wszystkim wszechstronny – zdaje egzamin na szóstkę w najróżniejszych sceneriach (z użyciem trzech dostępnych obiektywów) oraz w słabszych warunkach oświetleniowych. Specjalistom spodobała się funkcja super szybkiej migawki, która umożliwia wykonywanie zdjęć obiektów poruszających się z prędkością nawet 300 km/h. Taki efekt producent mógł uzyskać dzięki wysuwającemu się głównemu aparatowi z super szybkim autofokusem oraz zmiennej przysłonie (f/1.4 - 4.0).

Jakość zdjęć wykonywanych teleobiektywem na większych przybliżeniach ma być najlepsza w swojej klasie, podobnie jak szczegółowość i ostrość zdjęć makro. Izolacja obiektów na fotografiach portretowych też ma być niczego sobie.

Testerzy z DXOMARK zwrócili jednak uwagę na jakość rejestrowanych filmów. Na nagraniach zauważono problem ze stabilizacją oraz utratę szczegółów szczególnie w momencie nagrywania przy słabszym oświetleniu. Więcej informacji można znaleźć na stronie rankingu.

Huawei startuje z konkursem. Kilka kategorii, ogromne nagrody

Huawei wystartował z konkursem fotograficznym – Huawei XMAGE Awards 2024. W konkursie producent przygotował nagrody o wartości łącznej 130 tys. dolarów (ok. 520 tys. zł), w których znajdują się podarunki pieniężne oraz produktowe. Konkurs wystartował dzisiaj – 8 maja i potrwa przez następne cztery miesiące. W konkursie jest 8 kategorii, w tym także cztery nowe: "Chwile, "Twarze", "So Far So Close", "Styl", gdzie w każdym wybierana jest jedna fotografia uczestnika.

Oprócz tego stworzono dwie nagrody – za zdjęcia wykonane smartfonem Huawei z serii Pura lub urządzeniem z Huawei Mate. Konkurencja jest z pewnością ogromna, ponieważ od 2017 roku w konkursie uczestnicy z ponad 170 krajów przesłali prawie 4 mln zgłoszeń. Konkurs potrwa do 15 września do godziny 18:00, więc czasu jest naprawdę sporo. Aby dowiedzieć się więcej na temat konkursu, wystarczy wejść na stronę internetową producenta – tam można też wysyłać zgłoszenia konkursowe.

Warto jeszcze przypomnieć o konkursie, w którym można wygrać smartfon Huawei Pura 70 Pro (lub laptop MateBook 14, tablet MatePad 11,5" S) odpowiadając na krótkie pytanie.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Huawei przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA