Wielka ofensywa Xiaomi. Składak, tablety i smartfony – co wiemy
Już w najbliższy czwartek Xiaomi zaprezentuje swoje najnowsze urządzenia. Ich specyfikacja może zadowolić nawet najbardziej wybrednych użytkowników.

Zapowiadana premiera może być jedną z największych w historii firmy, a uwagę fanów z pewnością przyciągną składany Mix Flip 2 oraz flagowy tablet Pad 7S Pro. Wydarzenie zaplanowane jest na 26 czerwca o 19:00 czasu lokalnego.
Mix Flip 2 – składany smartfon z mocnym zapleczem technologicznym
Najwięcej emocji budzi Xiaomi Mix Flip 2, który otrzyma elastyczny ekran 6,85 cala o rozdzielczości 1,5K i odświeżaniu 120 Hz. Urządzenie zyska również baterię o pojemności 5100 mAh z szybkim ładowaniem (67 W przewodowo i 50 W bezprzewodowo). Nowy składak będzie także wodoodporny (klasa IPX8), a jego użytkownicy mogą liczyć na 2 aparaty po 50 Mpix oraz obsługę łączności NFC.
Warto zaznaczyć, że w przeciwieństwie do swojego poprzednika, Mix Flip 2 ma być sprzętem, który będzie dostępny globalnie. To dobra wiadomość dla tych, którzy czekali na konkurencję dla Galaxy Z Flip poza Chinami.
Pad 7S Pro i Redmi K Pad – prawdziwa ofensywa tabletów
Jak czytamy na łamach portalu GSMArena, obok nowego smartfona Xiaomi zaprezentuje także model Pad 7S Pro, czyli tablet wyposażony w autorski układ SoC Xring 01. Zastosowany 12,5-calowy wyświetlacz IPS LCD zaoferuje częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz. Dzięki temu można liczyć na to, że urządzenie idealnie sprawdzi się zarówno w rozrywce, jak i pracy. Na uwagę zasługuje też bateria o pojemności 10 610 mAh, wspierająca szybkie ładowanie 12 W.
Na konferencji nie zabraknie też premiery Redmi K Pad, czyli mniejszego tabletu z ekranem 8,8 cala 165 Hz, napędzanego układem Dimensity 9400+ i baterią 7500 mAh.
Flagowy Redmi K80 Ultra może namieszać
Prawdziwy pokaz siły Xiaomi w sektorze mobilnym dopełni Redmi K80 Ultra z procesorem Dimensity 9400+, aż 24 GB RAM-u, wyświetlaczem 6,83” LTPS OLED i potrójnym zestawem aparatów, z głównym sensorem OV Light Fusion 800. Bateria? Aż 7410 mAh w wersji krzemowo-węglowej i systemem zarządzania energią Hyper G1.
Przeczytaj także:
Xiaomi nie zwalnia tempa. I dobrze
Premiera zaplanowana na 26 czerwca pokazuje, że Xiaomi coraz śmielej sięga po kolejne segmenty rynku – od mobilnego, przez tabletowy, aż po motoryzację. O ile tablety i składane smartfony nikogo już nie dziwią, tak coraz śmielsze rozpychanie się na rynku motoryzacyjnym może zaskoczyć. Jeśli dodamy do tego stale rosnącą jakość i konkurencyjne ceny, nie ma wątpliwości: Xiaomi właśnie wchodzi w kolejny etap globalnej ekspansji.
*Źródło grafiki głównej: Xiaomi