REKLAMA

Realme 12 właśnie trafił do Polski. Ten smartfon kupisz sobie, dziecku i mamie

Realme wprowadziło oficjalnie do Polski nowe smartfony. Kupisz je sobie, dziecku i rodzicom, bo są takie dobre.

10.05.2024 19.10
Realme 12 właśnie trafił do Polski. Ten smartfon kupisz sobie, dziecku i mamie
REKLAMA

Tymi propozycjami są kolejne modele z serii Realme 12 – już wcześniej w tym roku, na początku marca, w kraju nad Wisłą pojawiły się dwa modele z dopiskiem Pro (Pro oraz Pro+). Tym razem przyszedł czas na tańsze, wciąż bardzo dobre urządzenia. Gdyby Apple robił te smartfony, to powiedziałby, że nie należy im się lepszy ekran. Ale że za modele odpowiada Realme, to możemy cieszyć się wyświetlaczem o wysokiej częstotliwości odświeżania.

REKLAMA

Realme 12 już w Polsce. Dwa modele, nie za wysokie ceny

Realme 12 oraz Realme 12+ miały swoją premierę na drugim krańcu świata już dużo wcześniej, lecz teraz oficjalnie trafiają do Polski. Łącznie w skład serii wchodzą aż cztery modele - dwa zwykłe i dwa pro. Podobnie jest w portfolio Apple, tyle że podstawowe iPhone'y (15, 15 Plus) mają wyłącznie ekrany 60 Hz, a dopiero modele z dopiskiem "Pro" 120 Hz.

Realme szanuje jednak klientów i cała seria Realme 12 – niezależnie, czy jest to podstawowy model, czy najdroższy 12 Pro+, oferuje 120-hercowy ekran AMOLED. Nie mamy powodów do narzekania, więc jest trochę nudno, ale da się to przeboleć.

Podstawowy Realme 12 gwarantuje 6,72-calowy wyświetlacz, natomiast Realme 12+ już 6,67-calowy panel. W obu modelach ekrany pracują w rozdzielczości FullHD+, a różnią się tylko jasnością szczytową – w podstawowym jest to 950 nitów, z kolei w "plusie" mamy aż 2000 nitów.

Wyświetlacz nie wypali wam oczu tak jak Realme GT Neo 6, który zapewnia 6000 nitów jasności punktowej, ale przynajmniej będzie dobrze widoczny nawet w ostrym słońcu. Oba nowe modele tego producenta powinny zapewnić wysoką wydajność – Realme 12 ma procesor MediaTek Dimensity 6100+ połączony z 8 GB RAM i 256 GB wbudowanej pamięci na dane, z kolei 12+ napędza Dimensity 7050 z 12 GB RAM i 512 GB przestrzeni na pliki.

Smartfony zapewniają modemy 5G i możliwość rozszerzenia pamięci o kartę microSD 2 TB. Nie będziecie musieli narzekać, że pamięć jest taka droga i kiedyś była tańsza.

Realme 12+ (źródło: Realme)

Nowe smartfony mają z tyłu dużą wyspę na aparaty w kształcie okręgu, chociaż podstawowy Realme 12 nie do końca wykorzystuje ten fakt. Został wyposażony tylko w jeden aparat 108 Mpix, dwa pozostałe to wypełniacze. Realme 12+ zapewnia trzy moduły: główny 50 Mpix Sony LYT-600 z OIS, szeroki kąt oraz oczko do zdjęć makro.

Niezależnie od tego, który model weźmiemy, dostaniemy akumulator o pojemności 5000 mAh z szybkim ładowaniem (45 W dla 12; 67 W dla 12+). Ładowarka też znajdzie się w zestawie - nie będziecie musieli narzekać, że do telefonu trzeba dokupić jeszcze zasilacz. Realme 12 i Realme 12+ wspierają dwa głośniki, złącza audio 3,5 mm i od wyciągnięcia z pudełka działają na systemie Android 14 z nakładką Realme UI 5.

Co z cenami i dostępnością?

Smartfony są dostępne jak na razie tylko w oficjalnym sklepie producenta. Oto ceny:

  • Realme 12 5G 8/256 GB – 1399 zł
  • Realme 12+ 5G 12/512 GB – 1899 zł

Nowe telefony popularnej marki nie trafiły jeszcze do innych sklepów z elektroniką. Analogiczna sytuacja była z dwoma Realme 12 Pro, które po kilku dniach od pojawienia się w markowym sklepie zostały wprowadzone do elektromarketów. Wówczas na start producent wtedy przygotował promocje, więc tym razem może być tak samo.

REKLAMA

Więcej podobnych wiadomości znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA