REKLAMA

Jaki dziś motyw wariacie? Microsoft zapowiedział nowość dla Edge

Motyw Microsoft Edge już nigdy nie będzie nudny, a szukanie nowego i "idealnego" nie będzie zajmować wielu godzin. Zagwarantuje to nowy generator motywów w przeglądarce, którego wydanie Microsoft zapowiedział na czerwiec.

13.05.2024 17.41
Microsoft zapowiedział nowość dla Edge. To generator motywów
REKLAMA

Microsoft Edge od ponad roku posiada integrację z AI, a konkretnie z Copilotem, który został wygodnie usadowiony w pasku bocznym przeglądarki i oczekuje na polecenia użytkownika. Jak się okazuje, Copilot to nie jedyna generatywna AI, jaką znajdziemy w najbliższych tygodniach w Microsoft Edge.

REKLAMA

AI pomoże ci dostosować motyw w Microsoft Edge

Zgodnie z przekazem serwisu Neowin, Microsoft w ubiegłym tygodniu zaktualizował Microsoft 365 roadmap, czyli podstronę koncernu poświęconą liście nadchodzących zmian w jego różnych produktach.

Nowy wpis otrzymał jeden produkt - przeglądarka Edge, która już w następnym miesiącu ma otrzymać "Generator motywów AI".

Microsoft Edge będzie zawierał generator motywów AI, który umożliwia użytkownikom wprowadzenie promptu tekstowego i wygenerowanie serii obrazów do podglądu jako motywów przeglądarki. Zastosowanie motywu obejmuje ustawienie wygenerowanego obrazu na stronie nowej karty Edge i zastosowanie dominującego koloru obrazu do ramki przeglądarki. Administratorzy mogą ograniczyć dostęp do tej funkcji za pomocą reguły AIGenThemesEnabled.

Czytamy na stronie koncernu

Zgodnie z informacjami na tej samej stronie, generator motywów AI ma zostać wydany jednocześnie na całym świecie, jednakże nieznany jest konkretny dzień wprowadzenia nowej funkcji do Edge. Microsoft poskąpił także informacji, jaki model generatywnej AI będzie odpowiadał za tworzenie motywów, jednak można się spodziewać, że ponownie będzie to DALL-E 3.

Warto przypomnieć, że możliwość generowania teł dla aplikacji z użyciem AI nie jest nowa dla Microsoftu. Koncern dodał podobną funkcję do Microsoft Teams w styczniu. Dzięki niej użytkownicy Microsoft Teams Premium mogą generować obrazy z użyciem sztucznej inteligencji, a następnie mogą zastosować je jako tło dla obrazu z kamerki internetowej.

Zdjęcie główne: cfalvarez / Shutterstock

REKLAMA

Więcej na temat Microsoft Edge:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA