REKLAMA

Jak zresetować telefon Xiaomi? Poradnik

Resetowanie smartfona Xiaomi to coś więcej niż tylko rozpoczęcie korzystania z urządzenia od nowa. Reset może naprawić uporczywe błędy, pozbyć się niechcianych aplikacji i niebezpiecznego złośliwego oprogramowania oraz zwolnić miejsce na urządzeniu. W tym artykule wyjaśniamy jak wykonać twardy i miękki reset telefonów marek Xiaomi, Redmi i POCO.

05.05.2024 12.30
Jak zresetować telefon Xiaomi? Poradnik
REKLAMA

Resetowanie smartfona to niezwykle prosta, a jednocześnie niezwykle przydatna umiejętność. Po resetowanie - w postaci uruchamiania ponownie lub przywracania do ustawień fabrycznych - sięgamy niezwykle często, bo jest ono skutecznym sposobem na rozwiązywanie pomniejszych (a czasami i większych) problemów z działaniem smartfonów Xiaomi, Redmi oraz POCO.

Jednak jakie są różnice pomiędzy dwoma typami resetów? Kiedy i jak je zastosować? O tym dowiesz się z tego poradnika.

REKLAMA

Wszystko, co musisz wiedzieć o resetowaniu telefonów Xiaomi:

Dwa typy resetów telefonów - nie tylko Xiaomi. Jak je rozróżnić?

Gdy mówimy o "resetowaniu urządzenia", często dochodzi do nieporozumień, ponieważ w technologicznej mowie potocznej istnieją dwa typy resetów.

Miękki reset, znany również jako soft reset, to użycie opcji ponownego uruchomienia urządzenia - bez usuwania danych użytkownika, ustawień czy plików. Polega on na wyłączeniu i włączeniu telefonu, co resetuje działanie systemu i aplikacji. Jest to często stosowana metoda na szybkie rozwiązanie problemów z "zacinającym się" telefonem lub nietypowymi błędami.

Twardy reset, znany również jako hard reset, to proces przywracania urządzenia do jego oryginalnych ustawień fabrycznych. Zabieg ten usuwa wszystkie aplikacje, programy (z wyjątkiem preinstalowanych), ustawienia, dane użytkownika oraz pliki. Z tego powodu twardy reset powinien być rozważany jako ostatnie lub jedno z ostatnich możliwych rozwiązań problemów z twoim smartfonem Xiaomi.

Jak zresetować telefon Xiaomi? Miękki reset (uruchamianie ponownie) telefonów Xiaomi, Redmi i POCO

Aby wykonać tzw. miękki reset - uruchomić ponownie smartfon Xiaomi (ale także Redmi czy POCO), wystarczy, że przyciśniesz i przytrzymasz boczny przycisk zasilania. Po chwili na ekranie wyświetli ci się kilka opcji, z których należy wybrać "Uruchom Ponownie".

 class="wp-image-4579878"
Pozycja przycisku zasilania (przycisku bocznego) w smartfonach Xiaomi na przykładzie Redmi Note 11 Pro

Położenie przycisku bocznego może się różnić w zależności od modelu, jednak zwykle można go znaleźć po prawej stronie urządzenia.

 class="wp-image-4579992"
Wygląd ekranu, który wyświetli się po dłuższym przyciśnięciu przycisku zasilania

Jak zresetować telefon Xiaomi? Twardy reset (przywracanie ustawień fabrycznych) telefonów Xiaomi, Redmi i POCO

  • Przed przystąpieniem do przywracania ustawień fabrycznych w telefonie Xiaomi upewnij się, że utworzyłeś kopię zapasową ważnych dla ciebie danych, informacji i plików

Aby całkowicie zresetować telefon Xiaomi, wykonaj następujące czynności:

  1. Otwórz Ustawienia
  2. Przejdź do sekcji O telefonie
  3. Wybierz Przywrócenie ustawień fabrycznych
  4. Potwierdź przyciskiem Wyczyść wszystkie dane
 class="wp-image-4579989"

Wygląd ustawień i nazwy opcji mogą się różnić w zależności od urządzenia i wersji oprogramowania.

REKLAMA

Więcej poradników dotyczących smartfonów:

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA