REKLAMA

Nowa sztuczka z Zakreśl, by Wyszukać na Samsungach. Tego po Google się nie spodziewałeś

Ulubiona funkcja Circle to Search nauczy się nowej sztuczki. Jeśli masz smartfon Samsunga, to będziesz korzystał z niej jeszcze częściej.

14.05.2024 18.34
samsung galaxy ai galaxy s24 kontra iphone
REKLAMA

Nowe informacje wskazują na to, że Google (który odpowiada za Zakreśl, aby wyszukać) pracuje nad dodaniem do funkcji przydatnej opcji. Dotychczas rozwiązanie nie radziło sobie z kodami kreskowymi – co najwyżej po wyszukaniu wyświetlały się inne kody kreskowe. Teraz oprogramowanie pomoże je odczytać, dzięki czemu będziemy mogli dowiedzieć się wielu przydatnych informacji – skąd pochodzą kupowane rzeczy i nie tylko.

REKLAMA

Circle to Search nauczy się nowej, przydatnej sztuczki

Co prawda nie jest to duża nowość, a tylko usprawnienie i tak już bardzo dobrego oprogramowania. Funkcja, która początkowo została wprowadzona na początku roku wraz z serią smartfonów Galaxy S24, jest chętnie wykorzystywana już przez coraz więcej użytkowników telefonów Samsunga, więc ważne, aby była jak najbardziej wypełniona przydatnymi opcjami. Każdy przecież wyszukuje w internecie różnych informacji.

Jak wynika z doniesień serwisu Android Authority, w najnowszej wersji beta aplikacji Google miał pojawić się fragment kodu źródłowego, który sugeruje, że circle to search zyska obsługę wykrywania kodów kreskowych. Brzmi on:

<string name="omnient_1d_barcode_action">Search this barcode</string>

Co prawda kod dosłownie nie wspomina nazwy "circle to search", programiści zamiast tego korzystają z własnej wewnętrznej nazwy "omnient". Najprawdopodobniej, aby sobie ułatwić życie - lepiej jest użyć jednego słowa zamiast trzech.

W wymienionym fragmencie widzimy dopisek "wyszukaj ten kod kreskowy", więc to praktycznie potwierdza, że Google planuje wprowadzanie takiej opcji. Fragment nie pojawił się tam przypadkowo, więc możemy założyć, że prędzej czy później rozwiązanie faktycznie trafi do oficjalnego wydania oprogramowania. Dzięki czemu i ty po wywołaniu funkcji zakreśl, aby wyszukać (przytrzymując środkowy wirtualny guzik lub belkę do nawigacji) będziesz mógł uzyskać przydatne dane dot. kodu kreskowego.

Obecnie jednak nie wiadomo, kiedy Google ma w planach wprowadzenie nowości do uwielbianej funkcji w smartfonach Samsunga (i Google Pixeli). Możemy się spodziewać, że nastąpi to w najbliższych tygodniach, w najgorszym wypadku miesiącach. Pozornie mała zmiana dla wielu może okazać się kluczowa.

REKLAMA

Więcej na temat funkcji Zakreśl, aby wyszukać znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA