REKLAMA

Circle to Search trafi do przeglądarki. Nie masz wymówek, aby korzystać z czegoś innego

Google nie zwalnia tempa i rozszerza funkcjonalność Circle to Search na coraz więcej platform. Po debiucie na niektórych smartfonach z Androidem, a następnie na iPhone'ach, teraz przyszedł czas na komputery i przeglądarkę Google Chrome.

09.05.2024 09.07
Circle to Search trafi do przeglądarki. Nie masz wymówek, aby korzystać z czegoś innego
REKLAMA

Circle to Search, czyli "Zakreśl by Wyszukać", to innowacyjna funkcja wyszukiwania Google'a, która zadebiutowała w 2024 roku wraz z premierą smartfonów Samsung Galaxy S24. Obecnie dostępna jest również na urządzeniach Pixel oraz, poniekąd, na iPhone'ach.

Działanie funkcji jest proste: użytkownik dotyka i przytrzymuje przycisk ekranu głównego, a następnie zakreśla palcem obiekt (tekst, obrazek, wideo) na wyświetlaczu. Zaznaczony element jest automatycznie wyszukiwany w wyszukiwarce Google, co pozwala na szybkie uzyskanie informacji na jego temat.

REKLAMA

Circle to Search w Chrome - ułatwione wyszukiwanie na komputerze

Nadchodząca aktualizacja Google Chrome wzbogaci funkcję Obiektywu (która również doczeka się sporego uaktualnienia w najbliższym czasie) o udoskonalony interfejs użytkownika, bardziej intuicyjny dla użytkowników Androida. Nowy interfejs użytkownika zawiera animację inspirowaną funkcją Circle to Search.

Jak donosi użytkownik Twittera Leopeva64, znany z wyszukiwania nowych funkcji w Chrome, Circle to Search pozwala użytkownikom wyszukiwać konkretne obszary ekranu poprzez narysowanie wokół nich okręgu, który ma zostać poddany wyszukiwaniu. Ta funkcja zostanie teraz zintegrowana z interfejsem Obiektywu w Chrome.

Oznacza to, że wkrótce użytkownicy Chrome będą mogli wyszukiwać obrazy lub tekst na stronie internetowej, po prostu zaznaczając je narzędziem, podobnie jak gdyby robili zrzut ekranu.

Jak przypomina serwis Android Police, wprowadzenie funkcji Circle to Search do Chrome wiąże się z innymi zmianami w Obiektywie.

REKLAMA
  • Rozmywanie tła podczas robienia zrzutu ekranu za pomocą Obiektywu.
  • Wyświetlanie ikony Obiektywu, która podąża za kursorem, aby wskazać, że wybrany region będzie przeszukiwany.

Wychodzi więc na to, że Google dąży do tego, aby Obiektyw stał się bardziej zintegrowanym i wydajnym narzędziem w przeglądarce Chrome, ułatwiając użytkownikom wyszukiwanie informacji i odkrywanie nowych treści za pomocą przyjaznemu dla wszystkich interfejsu.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA