REKLAMA

Whatsapp wynosi udostępnianie plików na nowy poziom. Oto nowa funkcja

Jeżeli także używasz Whatsappa do przesyłania plików, to mam dobrą wiadomość. Whatsappowa alternatywa dla Udostępniania w pobliżu od Google i AirDrop wkroczyła w kolejny etap rozwoju. Meta dopieściła funkcję, przy okazji zdradzając nieco więcej informacji o jej działaniu.

22.04.2024 09.00
Whatsapp wynosi udostępnianie plików na nowy poziom. Oto nowa funkcja
REKLAMA

Od każdego współcześnie dostępnego komunikatora można oczekiwać funkcji udostępniania plików. Jednak wbrew oczekiwaniom użytkownicy często wykorzystują je nie tylko do pokazania rodzinie zdjęć z wakacji, a znajomym selfie z imprezy, ale także jako medium do przesyłania plików pomiędzy urządzeniami.

Whatsapp chce ułatwić życie tym, którzy w ten niezamierzony sposób wykorzystują komunikator. Bowiem do sieci trafiły właśnie nowe informacje na temat udostępniania plików użytkownikom Whatsapp w pobliżu.

REKLAMA

Tak będzie wyglądać udostępnianie plików osobom w pobliżu na Whatsappie

Pierwsze informacje o Whatsappowym odpowiedniku Udostępniania w pobliżu od Google i AirDrop od Apple pojawiły się w styczniu, jednak były one szczątkowe - tak jak ówczesna prezentacja funkcji w wersji beta komunikatora. Udostępnianie plików osobom w pobliżu miało bardzo ogólnie opisane właściwości, dwa niedziałające przyciski oraz standardowe ikony wskazujące, że zespół rozwijający aplikację nie stworzył funkcji identyfikacji wizualnej.

Jak przekazuje serwis WABetaInfo, do wersji 2.24.9.22 testowego wydania Whatsappa na Androida trafiła aktualizacja, w której Meta dopieściła udostępnianie plików Osobom w pobliżu (People nearby).

Dostęp do funkcji możliwy jest z poziomu ustawień, a samo udostępnianie możliwe jest tylko wtedy gdy druga osoba (lub urządzenie) również wejdzie w sekcję "Osób w pobliżu" i udzieli pozwolenia na łączenie z innymi urządzeniami. Ponadto użytkownik musi udzielić Whatsappowi odpowiednich uprawnień by ten mógł przesyłać pliki, w tym dostępu do plików na urządzeniu i lokalizacji.

Użytkownicy zostaną poproszeni o zezwolenie aplikacji na wykrywanie i łączenie się z urządzeniami w ich sieci lokalnej, ponieważ komunikator nie będzie korzystać przesyłu danych [w sieci komórkowej]. Ponadto zezwolenie na udostępnianie lokalizacji jest niezbędne do identyfikacji, łączenia się i określania względnej pozycji pobliskich urządzeń.

Przekazuje serwis WABetaInfo
Kup smartfon:
Media Expert
Xiaomi Redmi Note 12S
Media Expert

Co zaznacza Meta w opisie funkcji, przesył plików - tak jak przesył wiadomości - szyfrowany jest metodą end-to-end. Pomimo faktu, że jest to kolejna aktualizacja już wcześniej testowanej funkcji, nie ma informacji co do tego kiedy trafiłaby ona do stabilnego wydania Whatsappa. Ponadto nie ma także informacji co do wyglądu udostępniania Osobom w pobliżu w komunikatorze na system iOS.

REKLAMA

Więcej na temat komunikatora Whatsapp:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA