REKLAMA

TikTok będzie płacił za oglądanie filmów. Wymarzona praca dla młodych dorosłych

Wreszcie będziesz mógł powiedzieć, że z przewijania TikToka są pieniądze. Chiński gigant planuje uruchomienie w Europie specjalnego programu, w myśl którego za oglądanie filmików i polecanie znajomych będzie można zarabiać.

11.04.2024 09.22
TikTok będzie płacił za oglądanie filmów. Wymarzona praca dla młodych dorosłych
REKLAMA

W licznie przeprowadzanych ankietach najmłodsi użytkownicy internetu wskazują nie astronautę, piłkarza, modelkę albo piosenkarkę jako wymarzony zawód, a bycie influencerem. Jednak aby zarabiać na social mediach należy włożyć w to całkiem sporo wysiłku, a i tak na całkiem przyzwoite zarobki może liczyć garstka z nich.

Dla tych, którzy chcą zarobić a się nie narobić, TikTok przygotował specjalną opcję: możliwość zarabiania na oglądaniu.

REKLAMA

I cyk, wpadło 20 złotych na kartę podarunkową. Tak TikTok chce się odbić w Europie

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez serwis The Information, twórcy najpopularniejszego serwisu społecznościowego świata przygotowują się do uruchomienia nowej aplikacji na terenie wybranych państw Europy. Aplikacja będzie aplikacją do zbierania nagród w zamian za oglądanie filmików, rekomendowanie znajomych by ci dołączyli do serwisu oraz za "inne czynności".

Owymi nagrodami według The Information mają być karty podarunkowe lub TikTok Coins - do wykorzystania do wymiany na prezenty dla twórców transmitujących na żywo w serwisie.

Hojność serwisu nie jest bezinteresowna, bowiem według danych chińskiej platformy wzrost liczby użytkowników w wieku 18+ w Europie zahamował. Ponadto, zgodnie z owymi danymi, jedynie 13 proc. wszystkich urządzeń z Androidem w Europie ma zainstalowanego TikToka, co wypada blado w porównaniu z Instagramem (37 proc.) i Facebookiem (59 proc.).

Program nagród za oglądanie nie jest nowością - jego pilotaż rozpoczął się w Korei i Japonii, gdzie został uznany przez ByteDance "efektywny w pobudzaniu wzrostów". Szczególnie w Japonii, gdzie od czasu uruchomienia na początku 2023 roku odnotowano 2,5 miliona nowych użytkowników.

W przypadku Europy spodziewa się, że pierwszymi państwami z dostępem do programu będą m.in. Francja, Hiszpania oraz Niemcy. TikTok z nagrodami będzie osobną wersją aplikacji, działającą w sposób identyczny co podstawowa wersja platformy. Według informacji program na wejść w życie w drugim kwartale bieżącego roku.

Wewnętrznie TikTok z nagrodami nazywa się Coin App, ale za sprawą koreańskiego i japońskiego programu pilotażowego my znamy ją jako TikTok Lite. Ponieważ to nazewnictwo generuje mały problem, a konkretnie przywodzi na myśl wersję "light" aplikacji, planowo TikTok z nagrodami ma otrzymać nową nazwę.

REKLAMA

Więcej na temat TikToka:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA