REKLAMA

Początek końca Instagrama. Oto konkurent od twórców TikToka

TikTok nieoczekiwanie (i przez przypadek) ujawnił Notes, czyli zapowiadanego od dłuższego czasu konkurenta Instagrama. Czego można się spodziewać? Sprawdźcie sami, ale jedno jest pewne: walka o miano najpopularniejszej aplikacji do udostępniania zdjęć jeszcze się nie skończyła.

09.04.2024 16.48
Oto TikTok Notes
REKLAMA

TikTok jest potęgą. Aplikacja do pionowych filmików to jednak jedno, a media społecznościowe to nie tylko śmieszne wideo. Co ze zdjęciami i krótkimi filmami znikającymi po 24 godzinach, czyli popularnymi Stories? Teoretycznie TikTok ma obie te funkcje wbudowane w swojej głównej aplikacji.

REKLAMA

Niestety, mogą one łatwo zniknąć w gąszczu filmów, które stanowią podstawę i budulec popularnej apki. Teraz TikTok zamierza poczynić kolejny krok w stronę dominacji nad światem... aplikacji.

TikTok Notes to odpowiednik Instagrama

TikTok szykuje się do wprowadzenia na rynek nowej aplikacji do udostępniania zdjęć, potencjalnie nazwanej TikTok Notes. Sugerują to zrzuty ekranu udostępnione przez użytkowników - a sama firma potwierdziła prace nad nowym projektem.

Użytkownicy otrzymali powiadomienia o nadchodzącej aplikacji, która jest dedykowana udostępnianiu zdjęć. Wskazują one na to, że nowa usługa najprawdopodobniej będzie nosić nazwę TikTok Notes, z opcją automatycznego przenoszenia istniejących postów ze zdjęciami z TikToka na nową platformę.

W ramach ciągłego zaangażowania w udoskonalanie doświadczenia TikToka, badamy sposoby na umożliwienie naszej społeczności tworzenia i dzielenia się kreatywnością za pomocą zdjęć i tekstu w dedykowanej przestrzeni dla tych formatów

- powiedział rzecznik TikToka w rozmowie z serwisem TechCrunch.

Przeczytaj więcej o nowościach w popularnych aplikacjach:

Warto zauważyć, że wcześniejsze informacje wygrzebane z pliku TikToka sugerowały istnienie aplikacji do udostępniania zdjęć o nazwie TikTok Photos. Ostatecznie jednak zdecydowano się na inną nazwę. Co ciekawe, to nie jedyny fragment nowych informacji o nowej apce. Przez krótki czas dostępna była strona photo.tiktok.com, która ponownie zdradziła nazwę aplikacji, ale także i jej logo:

Strona ujawniła też, najpewniej, wygląd postów TikTok Now:

REKLAMA

Miejmy nadzieję, że propozycja chińskiej platformy nie skończy się tak, jak ich konkurent BeReala, czyli TikTok Now. Ten zniknął po cichu, bez żadnego pożegnania, zaledwie rok po wydaniu.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA