REKLAMA

TikTok przygotowuje nowość. Tak będzie konkurował z Instagramem

TikTok staje się kolejną platformą społecznościową. Tym razem jego celem nie jest Snapchat, BeReal ani inne platformy z funkcją Stories, ale sam Instagram. Według źródeł, chińska platforma szykuje dedykowaną aplikację do zdjęć.

12.03.2024 08.35
TikTok Photos to Instagram od... TikToka
REKLAMA

TikTok na przestrzeni lat stopniowo swoją aplikację o różnorodne funkcje. Dostępne jest też znikające wideo, przypominające Stories znane ze Snapchata i Instagrama. Wcześniej mieliśmy już TikTok Now, działający niemal identycznie jak BeReal. Teraz przyszedł czas na kolejny podbój mediów społecznościowych. Tym razem TikTok chce zmierzyć się z Instagramem, ale nie na polu Stories, a zdjęć.

REKLAMA

TikTok Photos - Instagram w wydaniu TikToka

TikTok chce konkurować z Instagramem w obszarze udostępniania zdjęć za pomocą nowej aplikacji o nazwie TikTok Photos. Informacje te pochodzą z kodu odkrytego w najnowszej aktualizacji aplikacji przez internautę TheSpAndroid.

TikTok Photos wprowadzi dedykowaną platformę do udostępniania i przeglądania zdjęć. Aktualnie na TikToku zdjęcia są pokazywane jako pokaz slajdów. Ponadto, użytkownicy będą mieli możliwość automatycznej synchronizacji istniejących zdjęć z głównej aplikacji TikToka do TikTok Photos, eliminując konieczność ponownego przesyłania treści na nową platformę.

TikTok Photos to kopia Instagrama
Logo TikTok Photos, źródło: thespandroid

Podobnie jak na Instagramie, TikTok Photos ma posiadać funkcje ułatwiające użytkownikom odkrywanie i nawiązywanie kontaktów. Kod aplikacji sugeruje jej rychłe wydanie, a sama platforma ma być dostępna zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS.

Ten ruch oznacza, że TikTok zamierza bezpośrednio konkurować z Instagramem i poszerzyć swoją ofertę, wychodząc poza krótkie filmy - co jest szczególnie widoczne w Stanach Zjednoczonych, gdzie aplikacja pozwala również na dokonywanie zakupów na platformie podobnej do AliExpress czy Temu. Dodatkowo, w głównej aplikacji pojawi się nowa funkcja, która pozwoli użytkownikom wyciszyć konta, których treści nie chcą już widzieć w swoim feedzie.

REKLAMA

Przeczytaj więcej o najnowszych aplikacjach na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA