REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

TikTok uruchomił sklep. Włączasz apkę, a tam chiński bazarek, podróbki, mydło i powidło

TikTok idzie w sprzedaż. W Stanach Zjednoczonych w aplikacji można dorwać wszystko: od za tanich koszulek popularnych marek, poprzez artykuły do make-upu, a kończąc na naprawdę dziwnych rzeczach.

08.09.2023
11:13
TikTok Shop to sklep bezpośrednio na platformie
REKLAMA

W czym można odnaleźć niemałe pieniądze? Jak widać, patrząc na przeróżne sklepy i platformy, które otwierają się m.in. w Polsce, jakie jak śp. Shopee, czy nowe u nas Temu. Czyli w handlu. A co się może wydarzyć, gdy największa aplikacja mobilna przyciągająca miliony użytkowników zabierze się za stworzenie platformy sprzedażowej? Nic idealnego.

REKLAMA

Sklep TikTok wystartował w Stanach Zjednoczonych

Według doniesień Bloomberga, TikTok wprowadził swoją platformę Shop dla niektórych użytkowników rezydujących w Stanach Zjednoczonych. Cel platformy jest ambitny - chcą osiągnąć 20 mld dol. w sprzedaży. Tylko w tym roku.

Jak zamierzają to wykonać? Poprzez umożliwienie sprzedaży różnych produktów na swojej platformie, nawet tych najbardziej specyficznych. Wszystko to w celu "łączenia ludzi o niszowych zainteresowaniach".

TikTok Shop znajduje się tuż obok naszego głównego feedu, pomiędzy kontentem twórców, których obserwujemy, a stroną For You. Dostęp do niego jest bardzo łatwy i natychmiastowy, wystarczy jeden klik - więc przypadkowo można w nim znaleźć się bardzo szybko.

Według źródeł, platforma boryka się z różnymi wyzwaniami. Jednym z nich jest ogrom podróbek i produktów, które są trudne do znalezienia z powodu błędów ortograficznych w ich opisach. Większość produktów wydaje się być standardowa, podobnie jak na platformach takich jak Temu czy Shopee, czyli gadżety, ozdoby i inne drobiazgi. Chociaż TikTok Shop stawia bardzo na branżę beauty, bardziej niż jakakolwiek inna platforma.

Po więcej tekstów o TikToku wpadajcie na Spider's Web:

TikTok stara się przyciągnąć kupujących poprzez konkurencyjne ceny, oferty specjalne i darmową dostawę. Kody rabatowe i promocje są wyraźnie eksponowane, z odliczaniem czasu pozostałego do ich zakończenia, co ma wpływać na szybsze, nieprzemyślane podejmowanie decyzji pod presją magicznej promocji, która zaraz może zniknąć.

Proces dokonywania zakupu na TikTok Shop jest relatywnie prosty, z różnymi opcjami płatności, w tym Apple Pay, oraz możliwością wykorzystania kuponów. Jednakże marki produktów pozostają ukryte do momentu, gdy klikniecie konkretny produkt, a opisy wydają się być bardziej dostosowane do algorytmów niż do ludzi.

W sekcji "Dzisiejsze oferty" można znaleźć różnorodne produkty, ale zauważono rozbieżności w cenach. W szczególności z ceną początkową, która jest nierzadko ostro zawyżona względem innych platform, przez co finalna, "promocyjna cena" wygląda o wiele bardziej zachęcająco. Bo przecież -50 proc. to musi być deal życia!

REKLAMA

Tylko podczas testów, na platformie TikTok Shop działa ponad 200 tys. zweryfikowanych sprzedawców z USA, oferujących autentyczne produkty, w tym ponad 150 tys. produktów kosmetycznych, które przeszły sprawdzenie naszym procesem i reprezentują niektóre z największych nazw w branży kosmetycznej

- powiedział przedstawiciel TikTok Bloombergowi.

TikTok rozszerza swoje działania na handel elektroniczny, próbując przyciągnąć użytkowników i tworzyć nowe możliwości zarabiania na swojej platformie. TikTok Shop jest aktywny od jakiegoś czasu w krajach Azji, gdzie robi niesamowitą furorę. Ponadto tam jeszcze jest szał na live shoping, czyli takie telezakupy XXI wieku. Ciekawe tylko, kiedy TikTok wejdzie ze sprzedażą w aplikacji do Europy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA