REKLAMA

Xiaomi usuwa z telefonów przydatną funkcję. Dzięki niej YouTube Premium nie był potrzebny

Xiaomi usunęło funkcję, która umożliwiała uzyskanie jednej z kluczowych możliwości YouTube Premium za darmo. Nowa wersja oprogramowania telefonów producenta już nie tego nie oferuje.

11.03.2024 20.31
Xiaomi usuwa z telefonów przydatną funkcję. Dzięki niej YouTube Premium nie był potrzebny
REKLAMA

YouTube Premium to nie tylko opcja na pozbycie się irytujących reklam z platformy. To również sposób na skorzystanie z trybu PiP (picture in picture), czyli pływającego małego okna na ekranie, czy możliwośc odtwarzania dźwięku przy wyłączonym ekranie. Z tej ostatniej opcji mogli skorzystać posiadacze smartfonów Xiaomi, nawet bez posiadania abonamentu Premium. Teraz się to zmienia.

REKLAMA

Smartfony bez funkcji MIUI, która umożliwiała odtwarzanie YouTube’a w tle za darmo

Xiaomi na swoim kanale nadawczym Mi Fans w komunikatorze Telegram oficjalnie ogłosiło usunięcie funkcji odtwarzania dźwięku wideo przy wyłączonym ekranie. Zmiana wynika z "wymogów zgodności" i jest niemałym zaskoczeniem dla użytkowników smartfonów marki.

Xiaomi podało rozpiskę modeli, które stracą dostęp do rozwiązania - na liście są urządzenia działające na systemach HyperOS, MIUI 14, ale zmiana nie ominie też starszych modeli działających z MIUI 13 oraz MIUI 12. Smartfony będą traciły opcję odtwarzania dźwięku na wyłączonym ekranie. Ma to odbywać się poprzez aktualizacje aplikacji bezpieczeństwa, które mają być wydawane stopniowo najpewniej w nadchodzących tygodniach.

(źródło: Xiaomi)

Jeśli tylko zaktualizujesz to oprogramowanie w smartfonie Xiaomi, to utracisz możliwość odtwarzania filmów przy wyłączonym ekranie. Skąd wynika taka zmiana? Wydaje się, że jest to spowodowane tym, że Xiaomi musi przestrzegać zasad Google'a. Wszak globalne wersje smartfonów tego producenta mocno stawiają na usługi Google Play, więc niedziwne, że taka zmiana zostanie wprowadzona.

YouTube Premium kosztuje 26 zł/mies. w podstawowym planie dla jednej osoby, a jedną z funkcji abonamentu jest możliwość odtwarzania filmów na wyłączonym ekranie – co przydaje się m.in. podczas słuchania muzyki z YouTube’a. Posiadacze smartfonów Xiaomi mieli taką opcję za darmo, więc logiczne wydaje się, aby Google poprosił chińskiego giganta technologicznego, aby usunął funkcję, która częściowo zapewnia możliwości Premium za darmo.

Aby wciąż korzystać z opcji odtwarzania dźwięku w tle z YouTube’a najlepszą opcją będzie subskrypcja abonamentu Premium. Nie jest to duży koszt, a obok odtwarzania w tle umożliwia pozbycia się reklam, korzystanie z trybu PiP czy wielu innych.

Więcej o sprzęcie Xiaomi przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
NAJNOWSZE XIAOMI SĄ DOSTĘPNE TUTAJ:
MediaExpert
Xiaomi 14 12/512GB Czarny
Euro
Xiaomi 14 12/512GB Zielony
MediaMarkt
Xiaomi 14 Ultra
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA