REKLAMA

Te smartfony Xiaomi dostaną ważną aktualizację. Jest już lista

Xiaomi na wczorajszym wydarzeniu nie tylko pokazał nowe urządzenia. Zapowiedział też, że wcześniej wydane modele otrzymają aktualizację do nowego systemu HyperOS.

26.02.2024 19.03
Xiaomi 13T
REKLAMA

Trwają targi MWC i zdecydowanie jedną z największych premier, która miała miejsce w Barcelonie, jest seria Xiaomi 14, w której skład wchodzi podstawowy Xiaomi 14 i bardziej zaawansowany Xiaomi 14 Ultra. Oba telefony od wyciągnięcia z pudełka mają działać na nowym systemie HyperOS od Xiaomi, chociaż do Polski już trafiły pierwsze modele z HyperOS – m.in. Poco X6 Pro. Niemniej jednak starsze telefony Xiaomi i Redmi już niebawem powinny również otrzymać aktualizację oprogramowania.

REKLAMA

Xiaomi HyperOS wleci na te smartfony producenta w najbliższych miesiącach

Na konferencji dotyczącej premiery Xiaomi 14 firma co nieco powiedziała o globalnym wydaniu nowego systemu HyperOS. Na liście widzimy, że kilka urządzeń, takich jak seria Xiaomi 14, Pad 6S Pro, Watch S3 czy Smart Band 8 Pro, ma ten system już preinstalowany. Po zakupie jednego z nich użytkownik będzie mógł cieszyć się systemem bez czekania na aktualizację.

Zdecydowana większość urządzeń wydanych w 2023 roku w dalszym ciągu działa na poprzedniej nakładce MIUI, ale niebawem się to zmieni. Producent podał bowiem listę smartfonów, które otrzymają aktualizację do HyperOS jeszcze w pierwszej połowie 2024 roku. W zestawieniu znajduje się wiele popularnych modeli – jeśli korzystasz z telefonu Xiaomi, to jest szansa, że na liście jest twój smartfon.

Wśród wymienionych modeli znajdziemy telefony z serii Xiaomi Redmi Note 13 (w skład której wchodzi aż 5 modeli), serię Xiaomi 13, Redmi Note 12 Pro+ 5G, serię Xiaomi 13T, Redmi Note 12 Pro 5G, serię Xiaomi 12 i Xiaomi 12T, oraz Redmi Note 12 5G. Z tego wynika, że nie wszystkie Redmi Note 12 – m.in. model z 4G - mogą liczyć na aktualizację w pierwszej połowie 2024. Kolejne smartfony najpewniej otrzymają uaktualnienie dopiero w 2. połowie 2024 roku.

IDŹ DO SKLEPU
MediaExpert
XIAOMI Redmi Note 13

Na liście urządzeń, które otrzymają HyperOS w ciągu najbliższych trzech miesięcy są też dwa tablety: Xiaomi Pad 6 oraz Redmi Pad SE. Ważne jest jednak to, że Xiaomi nie ustaliło dokładnych przedziałów czasowych, w których będą wypuszczane aktualizacje. Zatem do aktualizacji może pozostać kilka dni, ale dobrze również kilka tygodni lub nawet miesięcy. Mimo wszystko jesteśmy pewni, że Xiaomi zaktualizuje te modele jeszcze w pierwszej połowie 2024.

Gdy aktualizacja będzie dostępna, na twoim smartfonie Xiaomi powinno pojawić się powiadomienie. Zawsze można też ręcznie sprawdzić dostępność aktualizacji do HyperOS wchodząc w Ustawienia > Informacje o urządzeniu i klikając na baner wersji MIUI.  

REKLAMA

Więcej o nowościach Xiaomi, które producent pokazał na MWC:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA