REKLAMA

Xiaomi Watch S3 oficjalnie. W jednej kwestii Apple Watch może mu czyścić buty

Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Ultra to nie jedyne nowości, jakie przygotowała firma od tanich i dobrych sprzętów, którą Polacy wręcz uwielbiają. Wraz z nowymi topowymi telefonami do oferty dołączyły inteligentny zegarek Xiaomi Watch S3 z HyperOS oraz dwa inne sprzęty z kategorii technologii ubieralnej. Co już o nim wiemy poza tym, co widać na zdjęciach?

25.02.2024 15.43
xiaomi watch s3 0
REKLAMA

Jesteśmy właśnie w Barcelonie, gdzie już jutro rozpoczną się targi MWC 2024. Na dzień przed ich oficjalnym startem swoją konferencję zaplanowało Xiaomi. Zaprezentowano na niej nowe topowe telefony w ofercie producenta, czyli Xiaomi 14 i Xiaomi 14 Ultra z aparatami przygotowanymi we współpracy z firmą LEICA. Wraz z nimi do portfolio dołączyły też zupełnie nowy inteligentny zegarek: Xiaomi Watch S3 z HyperOS, Xiaomi Watch 2 z Wear OS i opaska Xiaomi Smart Band 8 Pro.

REKLAMA
xiaomi watch s3 mwc 2024 12
Xiaomi Watch S3 dostępny jest w jednym rozmiarze

Xiaomi Watch S3 - specyfikacja

Jak widać na zdjęciach nowy zegarek ma okrągły wyświetlacz z aluminiową ramką dookoła, a co ciekawe, bezel w tym modelu można zdemontować i wymienić na inny - podobnie zresztą jak zapinkę; ta domyślna jest gumowa. Urządzenie występuje w dwóch kolorach: czarnym oraz srebrnym oraz jednym rozmiarze.

Okrągły panel typu AMOLED ma przekątną długości 1,43-cala o rozdzielczości 466 na 466 pikseli, co przekłada się na ich zagęszczenie na poziomie 326 ppi. Koperta mierzy przy tym 47 na 47 mm, a jej grubość to 12 mm. Z kolei waga samego zegarka, bez zapinki, to z kolei 44 gramy.

xiaomi watch s3
W pudełku z Xiaomi Watch S3 oprócz zegarka jest ładowarka

Co jeszcze warto wiedzieć o Xiaomi Watch S3?

Urządzenie jest odporne na wodę (5ATM) i ma dwuzakresowy GPS pomagający w dokładnym rejestrowaniu treningów sportowych. Oprogramowanie, czyli Xiaomi HyperOS obsługuje ponad 150 różnych dyscyplin, a do tego monitoruje parametry zdrowotne w tle przez całą dobę.

Nieźle zapowiada się przy tym czas pracy. Producent szacuje, że Xiaomi Watch S3 wytrzyma nawet do 15 dni z dala od gniazdka. Akumulator ma przy tym pojemność 486 mAh i ładowany jest z użyciem dołączonej do zestawu magnetycznej ładowarki. Podłączenie go do niej na pięć minut zapewnia dwa dni czasu pracy.

xiaomi watch s3 mwc 2024 11
Zapinka w Xiaomi Watch S3

Xiaomi Watch S3 - kompatybilność

Smartwatch zadebiutował wraz z telefonem Xiaomi 14, ale naturalnie nie wymaga nowego modelu do działania. Urządzenie jest kompatybilne ze sprzętami z systemami operacyjnymi Android 12 lub nowszym oraz iOS 12 lub nowszym. Aby go sparować ze smartfonem, należy uprzednio pobrać aplikację Mi Fitness z Google Play, a proces parowania jest szybki i bezbolesny.

Czytaj inne nasze teksty na temat sprzętów marki Xiaomi:

Inne nowości od Xiaomi

Xiaomi Watch S3 nie jest przy tym jedynym nowym sprzętem z kategorii technologii ubieralnej, który powiększy portfolio firmy. Wraz z nim pojawią się tańszy Xiaomi Watch 2 z systemem operacyjnym Google Wear OS z 1,43-calowym wyświetlaczem oraz opaska sportowa Xiaomi Smart Band 8 Pro z 1,74-calowym ekranem.

REKLAMA

A ile za te wszystkie sprzęty zapłacimy? Xiaomi Watch S3 został wyceniony na 649 zł, podczas gdy Xiaomi Watch 2 będzie kosztował 899 zł. Opaska sportowa Xiaomi Band 8 Pro wyceniona została z kolei na 319 zł.

Kup wcześniejszy model zegarka Xiaomi
MediaExpert
Xiaomi Watch S1
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA