REKLAMA

Huawei Pocket 2 potwierdzony. Znamy datę premiery

Huawei potwierdził premierę nowego składanego smartfona. Mowa o Huawei Pocket 2, który zostanie pokazany jeszcze w tym tygodniu.

19.02.2024 15.28
Huawei Pocket 2 potwierdzony. Znamy datę premiery
REKLAMA

Na rynku istnieje kilku głównych producentów składanych smartfonów, a w Polsce zdecydowanie najpopularniejszy jest Samsung. Niemniej jednak, Huawei również rozwija kolejne generacje tych wypełnionych po brzegi najnowszą technologią telefonów. W ubiegłym roku na rynek trafił Huawei Mate X3, a wcześniej, bo w 2022 r., producent wypuścił na rynek model przypominający puderniczkę, P50 Pocket. Teraz zbliża się premiera kolejnej generacji tego typu składaka.

REKLAMA

Huawei Pocket 2 kolejnym składanym smartfonem w kształcie klapki

Huawei oficjalnie zapowiedział, że jeszcze w tym miesiącu pokaże zupełnie nowy składany telefon - Huawei Pocket 2. Premiera ma odbyć się już w ten czwartek. Co ciekawe, tego samego dnia kolejny gigant technologiczny z Państwa Środka, czyli Xiaomi, zaprezentuje swój dotychczas najpotężniejszy smartfon, Xiaomi 14 Ultra.

Oba telefony będą miały premierę w Chinach. Co prawda nie mamy jeszcze zbyt wielu szczegółowych informacji dotyczących nowego Huawei Pocket 2. Wiemy jednak, że nowy składany telefon popularnej marki zostanie wyposażony w autorski procesor Kirin 9000S, który będzie najpewniej podkręconą wersją układu Kirin 9000 z Huawei Mate 60.

Co więcej, telefon ma mieć pojemny akumulator 4520 mAh ze wsparciem szybkiego ładowania o mocy 66 W. Przykładowo, konkurencyjny Galaxy Z Flip 5, dostępny od dłuższego czasu w Polsce, oferuje baterię 3700 mAh z ładowaniem 25 W. Warto zauważyć, że Huawei Pocket 2 może być znacznie większym telefonem ze względu na obecność ekranu o większej przekątnej, wynoszącej 6,9 cala – podobnie jak w przypadku P50 Pocket.

Nowy składany Huawei może mieć też ulepszony zestaw aparatów oraz poprawiony ekran zewnętrzny, chociaż zdjęcie zapowiadające premierę nowego modelu sugeruje, że producent wciąż może pozostać przy okrągłym zewnętrznym ekranie. Podobnie jak przecieki, które pojawiły się w ubiegłym tygodniu.

Nie wiemy, kiedy nastąpi globalna premiera Huawei Pocket 2, natomiast Xiaomi 14 Ultra, który w Chinach zostanie zaprezentowany tego samego dnia, na światowy rynek trafi już 25 lutego w niedzielę. Z pewnością jest na co czekać.

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA