REKLAMA

Xiaomi w najnowszym smartfonie zmienia istotną rzecz. Zrobi podobnie jak Samsung

Nowe informacje sugerują, że Xiaomi w nadchodzącym sztandarowym smartfonie pójdzie w ślady Samsunga. Jednocześnie dowiadujemy się, ile będzie trzeba zapłacić za najlepszy model z 2024 r.

15.02.2024 20.40
Xiaomi w najnowszym smartfonie zmienia istotną rzecz. Zrobi podobnie jak Samsung
REKLAMA

Premiera Xiaomi 14 Ultra to kwestia najbliższych dwóch tygodni. Telefon ma zostać pokazany pod koniec lutego, a z każdym dniem dowiadujemy się więcej. Ostatnio do sieci trafiły zdjęcia nowego modelu, chociaż obejmowały one tylko tylny panel urządzenia. Z tamtej strony może nie zobaczymy większych nowości, natomiast z przodu zostanie wprowadzona mała, aczkolwiek znacząca zmiana.

REKLAMA

Xiaomi 14 Ultra zyska… płaski ekran. Zupełnie jak Galaxy S24 Ultra

Samsung w tym roku oficjalnie pożegnał się z zagiętymi po bokach ekranami. Najnowszy Galaxy S24 Ultra ma zupełnie płaski ekran w odróżnieniu od poprzednich modeli z dopiskiem Ultra. Z nowych informacji wynika, że… nawet Xiaomi pójdzie w ślady południowokoreańskiego producenta i w swoim tegorocznym sztandarowym smartfonie na rok 2024 również wprowadzi płaski ekran.

Portal My Smart Price opublikował zdjęcia obejmujące zarówno przód, jak i tył nadchodzącego Xiaomi 14 Ultra. Na zdjęciach wyraźnie widać, że telefon jest pozbawiony zagięć na krawędziach ekranu. To pierwszy sztandarowy telefon chińskiego giganta technologicznego z dopiskiem Ultra, który ma na pokładzie całkowicie płaski wyświetlacz.

Na renderach widzimy, że w rogach ekranu producent zastosował lekko zakrzywione szkło, ale jest to raczej kwestia wyprofilowania – identyczny zabieg został zastosowany w Galaxy S24 Ultra, który także oferuje płaski wyświetlacz. Ekran jest tutaj natomiast standardowy – oczekujemy cienkiego obramowania, co jest zupełnym standardem w topowych smartfonach. Dodatkowo na przodzie znajdziemy otwór na przednią kamerę do selfie ustawiony pośrodku, co prezentuje się bardzo dobrze.

Jest też prawdopodobna cena Xiaomi 14 Ultra

Portal Dealabs, który ostatnimi czasy podał cenę podstawowego Xiaomi 14 wyrażoną w euro, tym razem przychodzi z ceną bardziej zaawansowanego brata. Według francuskiego serwisu Xiaomi 14 Ultra w wersji 16/512 GB ma kosztować 1499 euro. Po przeliczeniu kwoty na złotówki wychodzi ok. 6500 zł.

To praktycznie kwota, za którą można kupić najnowszego Samsunga Galaxy S24 Ultra w wersji 12/256 GB. Do bardziej zaawansowanego wariantu 12/512 GB trzeba dopłacić kilkaset złotych – telefon kosztuje bowiem 7199 zł. Na koniec pozostaje pytanie, czy Xiaomi postanowi wprowadzić na nasz rynek model 14 Ultra, czy zdecyduje się tylko na zwykłego Xiaomi 14.

W ubiegłym roku producent wprowadził do kraju nad Wisłą Xiaomi 13 oraz Xiaomi 13 Pro, natomiast model z dopiskiem Ultra pozostał poza naszym zasięgiem. Xiaomi 14 Ultra zapowiada się na potężny model, który stanowiłby świetną konkurencję dla S24 Ultra oraz iPhone’a 15 Pro Max. Miejmy nadzieję, że trafi do Polski - globalna premiera już 25 lutego.

REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA