REKLAMA

Chcą wyrzucić ze smartfonów wszystkie aplikacje. Dadzą nam coś innego i każą kombinować

Aplikacje rozszerzają podstawowe funkcje smartfona o nowe, preferowane lub pożądane przez użytkownika rozwiązania. Jednak Deutsche Telekom widzi innowacje w całkiem ciekawy sposób: wyrzućmy wszystkie aplikacje, dajmy użytkownikowi jedynie AI.

16.02.2024 08.09
Chcą wyrzucić ze smartfonów wszystkie aplikacje. Dadzą nam coś innego i każą kombinować
REKLAMA

Smartfonom od dłuższego czasu zarzuca się brak innowacji i ewolucję aniżeli rewolucję - przez wielu zauważalną, porównując smartfony, które dzielą nie rok, lecz dwa lub trzy lata pomiędzy wydaniami. Światełkiem w tunelu dla osób szukających innowacji w telefonach jest obecnie sztuczna inteligencja, na którą mocno stawia Google z Gemini Nano, Samsung z Galaxy AI, ale i Apple.

Aczkolwiek w ich przypadku AI to tylko dodatek do plejady skrupulatnie rozwijanych aplikacji, które znamy od lat. Najnowszy projekt Deutsche Telekom ma odwrócić ten porządek i zbudować telefon wyłącznie na sztucznej inteligencji.

REKLAMA

Deutsche Telekom chce zbudować smartfona od nowa. AI zastąpi wszystkie aplikacje

Deutsche Telekom to niemieckie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne, które Polakom najbardziej jest znane z faktu, że jest ono właścicielem operatora (a właściwie marki) T-Mobile. Oprócz oferowania usług telekomunikacyjnych, Deutsche Telekom poza granicami Polski znane jest także z tworzenia własnych smartfonów. A konkretnie budżetowych T Phone czy T Phone Pro z 2022 roku stworzonych z myślą, by dać konsumentom dostęp do tanich urządzeń z 5G.

Niemiecki gigant nie chce jednak poprzestać na tanich urządzeniach dla mas. Jak zapowiedziało Deutsche Telekom, podczas targów MWC 2024, które rozpoczną się 26 lutego w Barcelonie, wraz z Qualcomm Technologies i Brain.ai koncern zaprezentuje "wizjonerski koncept telefonu AI".

Wizjonerski koncept oparty jest o asystenta AI, który "zastąpi niezliczone aplikacje na smartfonie". Technologię odpowiedzialną za to dostarczy Brain.ai, a moc obliczeniową będzie dostarczać czip Snapdragon 8 Gen 3 - ten sam, który znajdziemy w Samsungu S24 Ultra oraz Xiaomi 14 Ultra.

Ale jak konkretnie będzie działać smartfon bez aplikacji, a jedynie z AI? O tym przekonamy się podczas prezentacji Deutsche Telekom w Barcelonie. Jak zapowiedział gigant, pokaże on "rzeczywiste przykłady zastosowania telefonu" i "ułatwiania życia", takie jak planowanie podróży, zakupy, tworzenie wideo czy edycja zdjęć.

REKLAMA

Więcej na temat sztucznej inteligencji:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA