REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Xiaomi 14 z datą premiery. Jest szansa, że nadchodzi konkurent dla Samsunga Galaxy S24 Ultra

Xiaomi oficjalnie zapowiedziało datę globalnej premiery sztandarowej serii Xiaomi 14. Debiut odbędzie się jeszcze w tym miesiącu - za niespełna trzy tygodnie.

06.02.2024
21:15
Xiaomi 14 z datą premiery. Jest szansa, że nadchodzi konkurent dla Samsunga Galaxy S24 Ultra
REKLAMA

Xiaomi 14 jest na rynku chińskim już od dłuższego czasu i mimo że był pierwszym smartfonem ze Snapdragonem 8 Gen 3 na świecie, to do Europy trafi dopiero kilka miesięcy po swojej premierze. Producent zakończył milczenie i zapowiedział datę udostępnienia co najmniej dwóch smartfonów. Obok podstawowego modelu pojawi się jeszcze jeden. Jest szansa, że będzie zdecydowanie bardziej zaawansowany.

REKLAMA

Xiaomi 14 z datą premiery. Zadebiutują dwa smartfony

Na oficjalnym X-owym profilu Xiaomi zapowiedziało, że premiera odbędzie się już 25 lutego (data wypada w niedzielę). Debiuty ważnych smartfonów najczęściej mają miejsce w tygodniu, więc tutaj decyzja wydaje się bardzo ciekawa. Będzie to dzień przed rozpoczęciem tegorocznych targów MWC 2024, które potrwają od 26 do 29 lutego.

Na zdjęciu jest mowa nie o pojedynczym modelu, a całej serii Xiaomi 14. To sugeruje, że otrzymamy co najmniej dwa sztandarowe modele. Co do podstawowego Xiaomi 14 jesteśmy pewni, natomiast niewiadomą pozostaje drugi wariant. Mamy dwie opcje – albo będzie to Xiaomi 14 Pro, który miał już swoją chińską premierę, ale wcześniejsze informacje sugerowały, że nie pojawi się na globalnym rynku, albo coś innego.

Plotki mówią o tym, że ma być to Xiaomi 14 Ultra, który… nie miał jeszcze swojej premiery w Chinach. Najczęściej (w zdecydowanej większości przypadków) jest tak, że Xiaomi najpierw pokazuje swoje smartfony na Dalekim Wschodzie, a dopiero kilka miesięcy potem wprowadza je na globalny rynek. No ale z drugiej strony telefony z dopiskiem Ultra zazwyczaj są pokazywane dopiero w drugiej połowie roku, a nie w pierwszym kwartale.

Co zaoferuje Xiaomi 14? Dobrze znamy ten model

Podstawowy Xiaomi 14 ma być mocny sztandarowym smartfonem. Urządzenie oczywiście bazuje na procesorze Snapdragon 8 Gen 3 wspartym superszybką pamięcią operacyjną LPDDR5X oraz wewnętrzną UFS 4.0. Sprzęt za sprawą stosunkowo niewielkich ekran ma na pokładzie 6,36-calowy ekran (który w dzisiejszych czasach można spokojnie nazwać mniejszym) OLED LTPO pracujący w rozdzielczości 1200 × 2760 pikseli oraz odświeżaniu 1-120 Hz. Mocną stroną smartfona ma być zestaw trzech aparatów 50 Mpix obejmujący moduł główny, szeroki i teleobiektyw 3x.

 class="wp-image-4406726"
Xiaomi 14

Do tego ma być pojemna bateria 4610 mAh ze wsparciem szybkiego ładownia o mocy 90 W po kablu i bezprzewodowego 50 W. Xiaomi 14 jest też wodoszczelny, co potwierdza standard IP68 i pracuje na nowym systemem operacyjnym HyperOS, który bazuje na Androidzie 14. 

Bliźniaczy Xiaomi 14 Pro niewiele różni się od podstawowego modelu – ma m.in. większy ekran o wyższej rozdzielczości, pojemniejszą baterię i szybsze ładowanie. Wydanie dwóch podobnych do siebie urządzeń może nie mieć tyle sensu, co pokazanie jeszcze potężniejszego modelu.

Jeśli Xiaomi 14 Ultra faktycznie będzie miał swoją premierę, to otrzymamy urządzenie, które będzie mogło konkurować z takim Samsungiem Galaxy S24 Ultra czy iPhone’em 15 Pro Max. Jak będzie, to zobaczymy już końcem tego miesiąca. Należy uzbroić się w cierpliwość.

REKLAMA

Więcej o smartfonach możesz przeczytać na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA