REKLAMA

Twoje słuchawki Samsunga staną się lepsze. Idzie potężna aktualizacja

Nowe informacje potwierdzają, że słuchawki Samsunga staną się jeszcze lepsze. Nie chodzi jednak o nadchodzące, a o istniejące już modele.

14.02.2024 17.42
Twoje słuchawki Samsunga staną się lepsze. Idzie potężna aktualizacja
REKLAMA

Samsung w nowych smartfonach z serii Galaxy S24 mocno postawił na jedną kartę: sztuczną inteligencję nazwaną Galaxy AI. Najwyraźniej był to strzał w dziesiątkę, ponieważ ludzie rzucili się na tegoroczne sztandarowce w przedsprzedaży. Wcześniejsze modele typu Galaxy S23 też mogą liczyć na możliwość skorzystania z Galaxy AI w późniejszym terminie, ale teraz dowiadujemy się, że zmiana poza smartfonami będzie dotyczyć również akcesoriów w postaci słuchawek.

REKLAMA

Słuchawki Samsung wypełnione sztuczną inteligencją aż po brzegi. Wystarczy aktualizacja

W ubiegłym roku pojawiły się przesłanki sugerujące, że nadchodzące słuchawki Samsung Galaxy Buds 3 Pro będą miały na pokładzie funkcje sztucznej inteligencji. M.in. opcję, która ma umożliwić tłumaczenie rozmów telefonicznych w czasie rzeczywistym. Co prawda słuchawki jeszcze nie miały premiery, ale wcześniejszy raport zgadza się z tym, że Samsung faktycznie oferuje opcję z tłumaczeniem AI na żywo w nowych Galaxy S24.

Działa to tak, że AI tłumaczy dźwięk po dwóch stronach – to, co mówimy my oraz to, co mówi druga osoba, z którą prowadzimy konwersację. Jak się okazuje, rozwiązanie nie będzie wyłączenie dostępne w najnowszych modelach smartfonów i nadchodzących słuchawkach, ale trafi także do obecnych modeli. Chodzi o popularne słuchawki Galaxy Buds 2, Buds 2 Pro oraz Buds FE. Akcesoria zyskają nie tylko tłumaczenie na żywo rozmów telefonicznych, ale i możliwość transkrypcji AI.

Oznacza to, że aby skorzystać z opcji Galaxy AI, nie będzie trzeba rezygnować ze słuchawek – przykładowo rozłączać się z nimi na czas rozmowy. Obie czynności wykonamy dzięki istniejącym słuchawkom Samsunga. Funkcja obecnie jest udostępniana w Indiach dla posiadaczy Galaxy S24, natomiast wydaje się, że pojawienie się jej w innych krajach (w tym w Polsce) to kwestia czasu.

Do użycia funkcji bazujących na sztucznej inteligencji Samsunga będzie trzeba wyłącznie wykonać aktualizację OTA słuchawek. Opcja powinna też być dostępna dla posiadaczy starszych smartfonów Galaxy (typu S23), które w niedalekiej przyszłości zyskają aktualizację do nowszej wersji nakładki systemowej One UI 6.1.

REKLAMA

Więcej o Galaxy AI, czyli sztucznej inteligencji Samsunga przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA