REKLAMA

TikTok zacznie uczyć. Zaskakująca nowość trafia na platformę

TikTok wprowadza aktualności STEM, czyli dedykowane kanały z mądrymi treściami. Jeśli do tej pory kojarzyłeś tę chińską platformę tylko z ogłupiającymi filmikami, to czas zmienić zdanie.

02.04.2024 17.10
TikTok wprowadza w Europie zakładkę STEM
REKLAMA

Wystarczyło kilka lat (i przejęcie Musical.ly podczas globalnej ekspansji), aby stworzyć godnego konkurenta dla YouTube'a czy Instagrama, tworząc przy tym zupełnie nową kategorię filmów. Bo kto wcześniej myślał o nagrywaniu filmów pionowo? Dzięki łatwej dostępności i krótkiemu formatowi na platformie można znaleźć wszystko: od tańców, przez wiadomości ze świata, aż po politykę.

REKLAMA

Chociaż dla wielu TikTok to miejsce bezmyślnej rozrywki, platforma ma się zmienić. Dowodem na to jest nowa funkcja, którą już wcześniej otrzymali Amerykanie: zakładka STEM, która właśnie trafia do Europy.

STEM na TikToku już w Europie

Jak informuje m.in. serwis Tech Crunch, TikTok rozszerza swoją specjalną sekcję poświęconą nauce, technologii, inżynierii i matematyce (STEM) na Europę. Ta właśnie trafiła do Wielkiej Brytanii i Irlandii, przeszło rok po starcie w Stanach Zjednoczonych.

Aktualności STEM to specjalna sekcja na TikToku, w której wyświetlane są filmy edukacyjne z dziedziny nauki, technologii, inżynierii i matematyki. Sekcja jest permanentnie włączona dla użytkowników w wieku od 13 do 18 lat mieszkających w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Użytkownicy powyżej 18 roku życia mogą samodzielnie włączyć STEM w ustawieniach aplikacji. Sekcję można znaleźć obok kanału "Obserwowani".

Na Spider's Web przeczytasz o najnowszych aktualizacjach:

Jak działają aktualności STEM?

Aktualności STEM na TikToku (fot. TikTok)

TikTok współpracuje z organizacjami takimi jak Common Sense Networks i Poynter, aby ocenić wartość edukacyjną i merytoryczną filmów. Tylko te, które pomyślnie przejdą wszystkie etapy weryfikacji, trafiają na kanał STEM. To podejście znacząco różni się od standardowej sekcji "Dla Ciebie", gdzie dobór treści opiera się głównie na algorytmach.

REKLAMA

W tym momencie STEM nie jest dostępny jeszcze w Polsce. Informacja dotyczy jedynie części Europy, ale na rychłą premierę może wskazywać fakt, że na stronie wsparcia TikToka, dostępny jest już polski opis aktualności STEM.

Czas pokaże, czy zakładka STEM rzeczywiście zmieni postrzeganie TikToka. Nowa funkcja z pewnością jest krokiem w dobrą stronę, oferując użytkownikom wartościowe treści edukacyjne. Pozostaje mieć nadzieję, że inicjatywa spotka się z dużym zainteresowaniem i trafi w niedługim czasie również na nasz rynek.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA