REKLAMA

Chrome posprząta twój bałagan. Jeszcze mu podziękujesz

Przeglądarka Google Chrome wprowadza funkcję sprzątania. Osoby, które mają mnóstwo otwartych kart, będą mogły odciążyć swój telefon.

28.03.2024 10.48
Chrome na Androidzie z funkcją zamykania nieaktywnych kart
REKLAMA

Ile masz aktywnych kart w Google Chrome? Jeśli powiesz, że więcej niż 20 lub 50, uwierzę ci. Zamiast licznika, masz tylko uśmiechniętą emotkę? Witaj w klubie. Ponad 100 otwartych kart na urządzeniu mobilnym to nic trudnego. Niedługo Chrome na Androidzie stanie się sprzątaczką, która pomoże nam pozbyć się kart.

REKLAMA

Chrome posprząta karty

Google wie, że nie chce ci się sprzątać kart, więc Chrome (w wersji na Androida) zrobi to sam. Serwis 9to5Google informuje, że Google Chrome na Androida ma otrzymać nową funkcję o nazwie „Tab Declutter” przeznaczoną dla użytkowników zmagających się z nadmiarem. Tak będzie wyglądać flaga, którą będziesz mógł włączyć, gdy funkcja trafi do testów, wraz z opisem nowej funkcji:

Porządkowanie kart Androida

Umożliwia automatyczne archiwizowanie i usuwanie nieaktywnych kart.

#ANDROID-TAB-DECLUTTER

W przeciwieństwie do poprzedniej próby, która oferowała jedynie sugestie zamykania nieaktywnych kart, „Tab Declutter” automatycznie je zarchiwizuje, oczyszczając twój główny widok przeglądania.

Podobnie jak w komputerowej wersji przeglądarki, nadal będziesz mieć dostęp do zarchiwizowanych kart i możesz je przywrócić - ale nie będą one przynajmniej wpływały na wydajność urządzenia.

Masz 8 zarchiwizowanych kart.

Przejrzyj bieżące ustawienia porządkowania.

Przejrzyj wszystkie zarchiwizowane karty pod kątem porządkowania, wchodząc do tego edytora.

Serwis zauważa, że funkcja jest nadal w fazie rozwoju i nie będzie dostępna przed wersją Chrome 125. Alternatywnie, już teraz możesz skorzystać z najprostszej opcji, czyli zamknąć wszystkie karty jednocześnie. Czy to nie jest prostsze niż poleganie na funkcji, która zamyka je za ciebie?

Kup smartfona z Androidem:
Media Markt
Samsung Galaxy S24
REKLAMA

Przeczytaj więcej o aktualizacjach popularnych aplikacji:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA