REKLAMA

Zaktualizuj swojego Samsunga. Będziesz robić lepsze zdjęcia

Samsung wypuścił nową, kwietniową aktualizację dla swoich najnowszych smartfonów. Seria Galaxy S24 zyska kilka dużych ulepszeń – także tych w kwestii aparatu.

26.03.2024 16.23
Zaktualizuj swojego Samsunga. Będziesz robić lepsze zdjęcia
REKLAMA

Uaktualnienie przynosi przede wszystkim kwietniowe poprawki bezpieczeństwa. Jest to jednak bardziej kompleksowa łatka, więc mamy do czynienia z większą aktualizacją (bo jej waga to ok. 1 GB) i otrzymujemy również dodatkowe usprawnienia obejmujące zwiększoną stabilność i nie tylko.

REKLAMA

Nowa aktualizacja smartfonów Samsunga. Pobieraj, jeśli masz Galaxy S24

Najnowsze Samsungi Galaxy S24, S24+ oraz Galaxy S24 Ultra w Europie i Polsce mogą już liczyć na możliwość pobierania najnowszej aktualizacji, która jest oznaczona nazwą kodową S92xBXXU1AXCA. Jej rozmiar to w przypadku wszystkich trzech urządzeń będzie podobny: ok. 900 MB, więc nie jest to również bardzo duże uaktualnienie, ale i tak zaleca się pobieranie przez WiFi – no, chyba że korzystamy wyłącznie z danych komórkowych, bo mamy ogromne pakiety.

Dużą zmianą jest wprowadzenie poprawek bezpieczeństwa datowanych na kwiecień 2024 r., która usuwa luki w zabezpieczeniach. Oprócz tego Samsung twierdzi, że nowa aktualizacja serii Galaxy S24 obejmuje kilka ulepszeń aparatu:

  • Poprawiono dokładność balansu bieli i ekspozycji
  • Jakość przy słabszym oświetleniu została polepszona
  • Kolory będą dokładniejsze w trybie ExpertRAW
  • Zwiększono wyraźność tekstu na zdjęciach z dużymi przybliżeniami
  • Filmy instant slow motion obsługują rozdzielczość 480 x 480 pikseli

Zmian jest sporo, chociaż nie jest to duża aktualizacja oprogramowania, więc oczywiste, że nowości nie będą obejmowały nowych funkcji, tylko ulepszenie tego, co już było. W świecie smartfonów już się do tego przyzwyczailiśmy.

Aktualizacja dostępna jest także w Polsce – wielu posiadaczy m.in. S24 Ultra już zaktualizowało oprogramowanie. Aby zainstalować nową wersję, trzeba będzie sprawić jej dostępność wchodząc do ustawień. Należy zajrzeć do zakładki Aktualizacja oprogramowania. Jeśli trafimy do tej zakładki, to smartfon automatycznie rozpocznie wyszukiwanie nowej wersji i wyświetli nam guzik "pobierz i zainstaluj".

Kup Samsunga Galaxy S24
Media Expert
Samsung Galaxy S24
Media Expert
Samsung Galaxy S24+
Media Expert
Samsung Galaxy S24 Ultra
REKLAMA

Więcej o smartfonach przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA