REKLAMA

Samsung Galaxy Z Flip 6 z ważną zmianą. Nie wszystkim się spodoba

Samsung Galaxy Z Flip 6 zapowiada się jako ciekawy pomost między flagowym Galaxy S24 Ultra a tańszym S24. Model ten może jednak budzić mieszane uczucia - z jednej strony tytanowa ramka, a z drugiej procesor, który niektórych może zaniepokoić.

26.03.2024 08.02
Samsung Galaxy Z Flip 6 z ważną zmianą. Nie wszystkim się spodoba
REKLAMA

Nowe generacje składanych smartfonów Samsunga coraz bliżej. Tym razem producent może zaskoczyć, oferując nie dwa, a trzy modele z serii Z. Po raz pierwszy w historii ma pojawić się tańsza opcja, która może konkurować z popularnymi składanymi smartfonami z Chin.

REKLAMA

Dla bardziej wymagających użytkowników pozostaną flagowe modele Z Fold 6 i Z Flip 6. Ten drugi z pewnością zadowoli fanów kompaktowych urządzeń z wykonaniem premium, ale może również wzbudzić mieszane uczucia wśród zwolenników procesorów Snapdragon.

Samsung Galaxy Z Flip 6 - Exynos, tytan i więcej RAM-u

Dotychczasowe smartfony z serii Z Flip korzystały z procesorów Snapdragon. Ponownie pojawia się plotka, że Z Flip 6 może otrzymać również wariant z Exynosem, podobnie jak ostatnio seria Galaxy S.

Samsung Galaxy Z Flip 5, fot. Krzysztof Basel.
Samsung Galaxy Z Flip 5, fot. Krzysztof Basel.

Kolejną nowością ma być wariant z 12 GB RAM-u - poprzednie modele oferowały tylko 8 GB. Nie wiadomo, czy Samsung nie będzie chciał skusić odbiorców Exynosa większą ilością RAM-u. A może to Snapdragon dostanie go więcej?

Opcje pamięci masowej prawdopodobnie pozostaną bez zmian (256 GB i 512 GB). Cieszy również wzrost częstotliwości odświeżania zewnętrznego wyświetlacza: z 60 Hz do 120 Hz. Źródło donosi również o dłuższym czasie pracy na baterii. Czy to zasługa większego akumulatora? Lepszego zarządzania energią? A może to wynikowa użycia Exynosa?

Istnieje szansa, że zarówno Z Flip 6, jak i Z Fold 6 otrzymają bardziej prestiżową obudowę z tytanu, podobnie jak Galaxy S24 Ultra. Chociaż źródło tej informacji, insider Revegnus, usunął niespodziewanie swoje konto z Twittera.

Przeczytaj więcej o najnowszych produktach Samsunga:

Exynos kontra Snapdragon - powracająca kwestia

REKLAMA

Samsung od lat dzieli smartfony na dwa warianty: z procesorem Snapdragon dla wybranych regionów (m.in. USA czy Kanada) i Exynosem dla pozostałych. W Europie Exynosa otrzymały wszystkie modele Galaxy S24 i S24+, podczas gdy Snapdragon trafił tylko do najdroższego S24 Ultra.

Podobnej sytuacji można się spodziewać w przypadku składanych smartfonów: wyżej wymienione kraje otrzymają Z Flip 6 ze Snapdragonem, a reszta, w tym także Polska, wariant z Exynosem. Dla niektórych osób będzie to z pewnością rozczarowanie. Wielu użytkowników może jednak nie zauważyć różnicy w codziennym użytkowaniu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA