REKLAMA

Portfel Google zyskał nową funkcję. Zobacz, jak z niej skorzystać

Potrzebujesz szybkiego dostępu do karty z Portfela Google, ale masz ich za dużo, aby ciągle je zmieniać? Google wprowadza właśnie prostą, ale rewolucyjną zmianę. Pytanie: dlaczego nikt nie wpadł na to wcześniej?

11.04.2024 18.09
Karty z Portfela Google trafią na ekran główny jako ikonki
REKLAMA

Cyfrowe karty płatnicze stają się coraz popularniejsze. To idealny sposób, aby pozbyć się fizycznego portfela - wszak aplikacja mObywatel zastąpi Ci plastikowy dowód - i wyjść z domu tylko z telefonem. Gdy jednak masz kilka kart płatniczych i lojalnościowych, możesz łatwo się w nich pogubić. A jeśli dodamy do tego jeszcze cyfrowe karty typu Revolut, to bałagan staje się jeszcze większy.

REKLAMA

Z pomocą przychodzi Google. Wystarczy kilka kliknięć, aby najpotrzebniejsze karty były zawsze pod ręką. Możesz je umieścić w dogodnym miejscu na ekranie głównym.

Karty z Portfela Google na ekranie głównym

Portfel Google na Androidzie zyskuje nową funkcję, która pozwala dodawać skróty do kart płatniczych czy lojalnościowych na ekranie głównym. Oznacza to, że nie musisz już otwierać Portfela i przewijać kart, aby znaleźć tę, której potrzebujesz.

Jak podaje serwis 9to5Google, po długim naciśnięciu ikony aplikacji Portfela Google pojawią się skróty do twoich kart, w tym sieć kart i cztery ostatnie cyfry. Przeciągnięcie tego skrótu na ekran główny tworzy ikonę dla tej konkretnej karty, umożliwiając bezpośrednie stuknięcie i uzyskanie do niej dostępu.

Skrót do karty w Portfelu Google (źródło: 9to5Google)

Warto zauważyć, że funkcja ta jest nadal wdrażana i może nie być jeszcze dostępna na twoim urządzeniu. Aktualizacja pojawia się w wersji 24.12.x Portfela Google, więc uzbrój się w cierpliwość - warto czekać!

Przeczytaj więcej o najświeższych aktualizacjach:

REKLAMA

Ciekawe, kiedy Apple zdecyduje się na wprowadzenie podobnej funkcji w swojej aplikacji Wallet. Byłoby to ogromne ułatwienie dla osób, które posiadają wiele kart. Zamiast tracić czas na przeglądanie kart w aplikacji, aby skorzystać z karty lojalnościowej np. Auchan, mogłyby one po prostu stuknąć w ikonę na ekranie głównym.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA