REKLAMA

Fani PlayStation śmiali się, że gry Microsoftu są słabe. Teraz nie chcą grać w nic innego

Na dziś to Microsoft - nie Sony - dominuje na liście przebojów 25 najlepiej sprzedających się gier na PlayStation. Choć za ten sukces częściowo odpowiada serial na Prime Video.

21.04.2024 08.00
gry Microsoft na playstation
REKLAMA

Microsoft niedawno ogłosił zmianę strategii związaną ze studiami gamingowymi w grupach Xbox Games Studios, Bethesda i Activision Blizzard King. Choć już wcześniej zdarzało się im wydawać gry na konkurencyjne platformy (często Steam, dużo rzadziej PlayStation i Switch), tak teraz znacznie większa liczba tytułów dostępnych do tej pory wyłącznie dla użytkowników Xboxa pojawi się w sprzedaży na inne konsole. Ma to pomóc firmie finansować kolejne produkcje oraz dostosować się do coraz większej presji ze strony prawodawców, chcących osłabić bezprecedensową potęgę firm Big Tech, takich jak Microsoft.

REKLAMA

To między innymi oznacza, że posiadacze konsol PlayStation i Switch po raz pierwszy będą mogli się zapoznać nie tylko z takimi microsoftowymi hitami, jak Minecraft, Call of Duty, Warcraft, Doom czy Fallout - ale też Hi-Fi Rush, Pentiment czy Sea of Thieves. I wygląda na to, że apetyt na gry Microsoftu na platformie PlayStation był znaczny. Choć uczciwie trzeba dodać, że aktualną pozycję w rankingu najlepiej sprzedających się gier na konsole Sony firma Microsoft ma wysoką pozycję częściowo za sprawą szczęśliwego zbiegu okoliczności.

W co gramy w ten weekend?

Najchętniej kupowane gry na PlayStation? Te wydane przez Microsoft

Siedem z dwudziestu najlepiej sprzedających się gier na PlayStation to gry należące do Microsoftu. Najwyżej w rankingu znajduje się Call of Duty, a za nim Overwatch 2, Sea of Thieves, Fallout 4, Minecraft, Fallout 76 i Grounded. Na pewno większość czytelników się już domyśla o jaki zbieg okoliczności chodzi: gry z serii Fallout cieszą się drugą młodością na wszystkich platformach z uwagi na ich bardzo udaną serialową ekranizację.

REKLAMA

Fallout, podobnie jak Overwatch, Minecraft i Call of Duty, jest dostępny na PlayStation od dawna. Pozostałe gry jednak nie pojawiły się do tej pory na innych niż Xbox konsolach. Wkrótce mają dołączyć do nich kolejne, choć Microsoft nie zdradził jeszcze konkretnych tytułów i planów.

Grafika tytułowa wygenerowana przez Microsoft Designer. Niektóre rzeczy są tak złe, że aż dobre - zdecydowaliśmy się zostawić ten uroczy nonsens.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA