REKLAMA

Hit na Xboxa od teraz na PlayStation i Switcha. Tylko nie bój się pająków

Grounded to jeden z multiplayerowych hitów od Xbox Games Studios. Stworzona przez kultowe studio Obsidian Entertainment gra pozwala spojrzeć na świat z perspektywy owadów, zapewniając przy tym masę frajdy. Gra w końcu trafia na inne niż Xbox konsole.

17.04.2024 18.20
Grounded PlayStation Switch
REKLAMA

Grounded to gra studia należącego do Xbox Game Studios. Nic więc dziwnego, że do tej pory dostępna była wyłącznie na platformie Xbox (Xbox One, Xbox Series, PC) oraz na platformie Steam. Microsoft jednak zmienia politykę związaną ze swoim działem elektronicznej rozrywki i by zapewnić mu dalszą stabilność finansową zdecydował się na wydawanie części swoich gier również na konsole konkurencji. Są to, między innymi, Pentiment (od Obisdian dla PlayStation 4, PlayStation 5 i Switcha) i Hi-Fi Rush (od Tango Gameworks dla PlayStation 5). Teraz do tego grona dołącza Grounded.

REKLAMA

Gra od teraz jest dostępna na PlayStation 4, PlayStation 5 i Switcha. Pozwala przy tym na wspólną zabawę między platformami. Nie ma więc znaczenia czy znajomi korzystają z Xboxa, Steama, streamingu czy z czegoś jeszcze innego - gra zapewni mnóstwo frajdy i nie będzie stawiać barier. Jest częścią usługi Xbox Game Pass, choć użytkownicy innych niż Xbox platform muszą za nią zapłacić.

Środek tygodnia? Nie szkodzi, gry czekają:

Grounded - cudeńko do multiplayer na konsole Xbox i PC. Od teraz też na PlayStation i Switch

Grounded to gra survivalowa. Została po raz pierwszy zaprezentowana podczas wydarzenia X019 w Londynie i weszła w fazę wczesnego dostępu 28 lipca 2020 r. Pełna wersja gry została wydana na Xbox i PC 27 września 2022 r. W Grounded gracz wciela się w jedną z czterech postaci (Max, Willow, Pete lub Hoops), które zostały tajemniczo zmniejszone do rozmiarów mrówki.

Zadaniem gracza jest przetrwanie w mikroświecie podmiejskiego ogrodu, w którym można grać samemu lub z maksymalnie trzema dodatkowymi graczami. Świat gry jest pełen niebezpieczeństw, a gracze muszą zbierać zasoby, tworzyć narzędzia i budować bazy, jednocześnie szukając jedzenia i wody, aby przetrwać. Gracze mogą również tworzyć zbroje, aby bronić się przed różnymi groźnymi stworzeniami.

REKLAMA

Gra korzysta z silnika Unreal Engine 4 i oferuje unikalne biomy, stworzenia i punkty orientacyjne do odkrycia. Gracze mogą eksplorować najdalsze zakątki ogrodu, spotykając agresywne stworzenia i odkrywając nowe receptury na narzędzia czy elementy bazy.

IDŹ DO SKLEPU
x-kom
PlayStation 4
x-kom
x-kom
PlayStation 5
x-kom
x-kom
Switch OLED
x-kom
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA