REKLAMA

Smartfon i abonament razem czy osobno? Orange ma nową ofertę

Orange wprowadził nową ofertę, która umożliwia zakup abonamentu i smartfona w jednym. Sprawdźmy, czy wybór takiego zestawu jest bardziej opłacalny niż zakup telefonu i oddzielnej taryfy.

05.04.2024 03.30
Smartfon i abonament razem czy osobno? Orange ma nową ofertę
REKLAMA

Kilka dni temu Orange postanowił przywrócić pakiet abonamentowy XS, który kosztuje 45 zł/mies. i oferuje 5 GB z dostępem do sieci 5G, nielimitowane połączenia, SMS-y, MMS-y, przy umowie na 24 mies. Teraz uruchomiono promocję na zestaw abonamentu wraz ze smartfonem, którego koszt to 59 zł/mies. - do wyboru są trzy modele, za które zapłacimy 14 zł/mies. w 36 ratach. Ceny smartfonów wydają się atrakcyjne, ale trzeba wziąć pod uwagę ograniczoną liczbę danych w abonamencie. Przyjrzyjmy się ofercie trochę bliżej.

REKLAMA

Orange z nową ofertą abonament + smartfon. Sprawdzamy jej opłacalność

Do abonamentu w pakiecie XS Orange proponuje trzy smartfony, które można kupić za 14 zł/mies. przez 3 lata:

  • Motorola moto G34 5G 8/128 GB
  • Samsung Galaxy A15 5G 4/128 GB
  • Xiaomi Redmi 13C 5G 4/128 GB (dostępny od 15 kwietnia)

Z prostej matematyki wynika, że za smartfon w ciągu trzech lat zapłacimy zaledwie… 504 zł, niezależnie od tego, jaki model wybierzemy. Jeśli porównamy kwoty urządzeń w sklepach z elektroniką lub u innych operatorów bez umowy, są one wyższe – moto g34 5G to koszt ok. 650 zł, A15 5G ok. 750 zł. Wybierając ofertę wraz z abonamentem XS oszczędzamy od 150 do 250 zł na samym smartfonie, co w przypadku budżetowych urządzeń ma znaczenie. Ceny te stanowią znaczącą część wartości telefonów, więc z tego względu oferta wydaje się być opłacalna.

Smartfon Motorola bez abonamentu
Play
Motorola moto g34 5G
Play

Jednak musimy również wziąć pod uwagę sam pakiet XS, który oferuje wyłącznie 5 GB za 45 zł/mies. Nie jest to zdecydowanie najbardziej opłacalna oferta, ponieważ w Orange Flex za 30 zł/mies. otrzymujemy aż 30 GB, także z możliwością skorzystania z 5G. Łączna kwota, którą zapłacimy za abonament XS w ciągu 24 miesięcy to 1080 zł, natomiast jeśli zdecydujemy się na Flexa, to za ten sam okres zapłacimy 720 zł, czyli 360 zł mniej.

Dodając cenę urządzenia do abonamentu, wychodzi nam 1584 zł. Gdy weźmiemy np. Motorolę moto g34 w sklepie (650 zł) i pakiet Flex za 30 zł/mies. osobno, to łącznie za telefon oraz opłaty za usługi wyjdzie 1370 zł. Różnica to 200 zł mniej, natomiast otrzymujemy do dyspozycji większe paczki GB. Problemem jest jednak to, że podane smartfony na "wolnym rynku" są trudno dostępne, ponieważ to modele raczej skierowane z myślą o ofertach operatorskich.

Oferta Orange
Orange
Smartfon + abonament Orange za 59 zł
Orange

Czy to oznacza, że oferta abonament + smartfon za 59 zł/mies. się nie opłaca? Moim zdaniem zależy to w głównej mierze od indywidualnych preferencji. Jeśli użytkownik jest mniej wymagający i chce otrzymywać jeden rachunek i 5 GB danych mu w zupełności wystarczy, to taka opcja może być dla niego odpowiednia. Ewentualnie można dopłacić 15 zł do lepszego abonamentu w pakiecie S (za 60 zł/mies.), który gwarantuje 50 GB danych, choć wtedy cena telefonu i usługi wzrasta do 74 zł/mies. Warto zastanowić się, czy nie lepiej jest wybrać smartfon i usługę osobno, biorąc pod uwagę swoje potrzeby i budżet.

REKLAMA

Więcej o ofertach operatorów przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA