REKLAMA

Jeden klik i zdjęcie jest lepsze. Genialna funkcja trafia do smartfonów OnePlusa

OnePlus pokazał nową funkcję, która trafi na telefony marki. To rozwiązanie, które mogą kojarzyć posiadacze smartfonów Samsunga korzystający z pakietu Galaxy AI.

04.04.2024 13.21
Jeden klik i zdjęcie jest lepsze. Genialna funkcja trafia do smartfonów OnePlusa
REKLAMA

Nowość, która zmierza na telefony marki nazywa się AI Eraser. Dzięki niej jednym kliknięciem poprawimy zdjęcie – szczególnie gdy edytujemy fotografię, na której znajdują się niechciane elementy. OnePlus idzie z duchem czasu i również stawia na rozwiązania sztucznej inteligencji.

REKLAMA

Smartfony OnePlus otrzymają przydatną funkcję. Chodzi o edycję zdjęć

Chyba każdy, kto sporadycznie wykonuje zdjęcia smartfonem miał chociaż raz w życiu sytuację, w której zrobiona fotografia jest praktycznie idealna, ale pewien element nie powinien znaleźć się w kadrze. Może być to inna osoba, zwierzę, drzewo, cokolwiek. Oczywiście, w dzisiejszych czasach prosta obróbka Photoshopem jest w stanie zdziałać cuda, no ale nie zawsze mamy dostęp do tego programu czy innych aplikacji tego typu.

Dlatego OnePlus zaprezentował i wprowadził opcję AI Eraser, którą można nazwać też po prostu inteligentną elektroniczną gumką do wymazywania. Rozwiązanie ma być proste i intuicyjne – użytkownik musi wyłącznie zaznaczyć niechciany obiekt ze zdjęcia i gotowe. Po zaznaczeniu sztuczna inteligencja przeanalizuje, co znajduje się obok usuwanego elementu, zastępując wycinek tłem, które ma komponować się z resztą otoczenia.

Na górze oryginalne zdjęcie, na dole edytowana fotografia (źródło: OnePlus)

Podobne rozwiązanie znalazło się także w pakiecie Galaxy AI, który znają przede wszystkim posiadacze smartfonów Samsung Galaxy S24, a od niedawna też użytkownicy zeszłorocznych Galaxy S23 i Galaxy Z Fold 5, Z Flip 5. Nowość może wydawać się mało znacząca, jednak takie ulepszenie może zdecydowanie poprawić jakość wykonywanych zdjęć i pomóc w szybkiej obróbce, bez znajomości zaawansowanych programów.

Producent zapowiedział, że początkowo rozwiązanie trafi do czterech modeli smartfonów z wyższych półek cenowych: OnePlus 12, OnePlus 12R, OnePlus Open i OnePlus 11. Funkcja ma być stopniowo wdrażana na całym świecie, począwszy od kwietnia.

Smartfon OnePlusa

Na chwilę obecną brakuje jednak informacji dotyczących tego, czy nowość trafi także do bardziej przystępnych cenowo smartfonów marki. Producent ma udostępnić więcej informacji na temat obsługiwanych urządzeń w niedalekiej przyszłości. Miejmy nadzieję, że AI Eraser nie będzie dostępny tylko dla smartfonów OnePlusa, ale również dla propozycji innych marek należących do firmy matki BBK Electronics, takich jak Realme (które cieszy się w Polsce ogromną popularnością) oraz Oppo.

REKLAMA

Więcej na temat nowości w smartfonach znajdziesz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA