REKLAMA

Problem z płatnościami w internecie. W ten weekend duże banki się wyłączają

Lepiej zaplanuj przelewy i zakupy zrób dziś. W weekend w wielu bankach spotkasz problemy z dostępnością bankowości mobilnej i elektronicznej.

19.04.2024 16.36
platnosci online
REKLAMA

W ten weekend kilka dużych banków, m.in. PKO, Pekao, mBank, Santander czy ING Bank Śląski, będzie oferować ograniczony dostęp do niektórych usług w związku z zaplanowanymi pracami serwisowymi i modernizacyjnymi. Klienci spotkają problemy z BLIKIEM, płatnościami kartą w internecie i przelewami.

REKLAMA

mBank

Pierwszy w zestawieniu jest mBank, który planuje przerwę techniczną od soboty do niedzieli (20-21 kwietnia). Bank zostanie wyłączony na kilka godzin – dokładniej w niedzielną noc od godziny 2:30 do 10:30. W tym czasie nie będzie możliwości płatności kartą płatniczą w internecie, choć bez zmian karty będą działać w sklepach stacjonarnych, restauracjach i w bankomatach.

W tych godzinach nie będzie również dostępna aplikacja mobilna, podobnie jak strona internetowa bankowości elektronicznej. Użytkownicy nie skorzystają z usług, które wymagają zalogowania się do oprogramowania.

ING Bank Śląski

Następny na liście jest ING Bank Śląski. Bank zaplanował prace serwisowe, które wpłyną na dostępność wybranych usług. Te zostaną przeprowadzone w nocy z soboty na niedzielę (z 20 na 21 kwietnia) w godzinach 0:30 do 4:30. W tym czasie nie będzie możliwości wykonania przelewu BLIK na telefon do oraz z innego banku – podobnie jak przelewu ekspresowego Expres Elixir.

Dzień później – w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 21 na 22 kwietnia) w godzinach 0:00 – 3:00 urządzenia sieci ING/Planet Cash mogą działać niestabilnie. Oznacza to, że klienci mogą spotkać problemy z wypłacaniem gotówki w bankomatach oraz wpłacaniem pieniędzy we wpłatomatach. Może się również zdarzyć, że będzie to w ogóle niemożliwe.

Bank Pekao S.A.

Bank Pekao w swojej aplikacji mobilnej w centrum powiadomień powiadomił klientów o nadchodzących pracach serwisowych w ten weekend. Pierwsza część prac odbędzie się w nocy z 20 na 21 kwietnia (z soboty na niedzilę), w godzinach 21:30 – 3:00. W tym czasie nie będzie możliwe korzystanie z zakładek Oferta oraz Inwestycje, co oznacza, że klienci nie będą mogli składać dyspozycji i zleceń. Nie będzie również działać historia operacji i wyciągów, sekcja e-Dokumenty, a także nie będzie można aktywować usług Autopay, PekaoID i Qlips.

W godzinach 0:30 – 4:30 użytkownicy nie zrobią przelewu na telefon BLIK oraz przelewu natychmiastowego Express Elixir w aplikacji PeoPay.

W nocy z 21 na 22 kwietnia (z niedzieli na poniedziałek) w godzinach 1:00 – 4:45 nie będzie można zalogować się do aplikacji PeoPay i serwisu internetowego Pekao24. Użytkownicy nie zapłacą kartą debetową, nie skorzystają z bankomatu i nie zrealizują transakcji internetowej z użyciem kodu 3D Secure. W godzinach 4:45 – 5:30 funkcje Historia operacji i Analiza finansowa również nie będą dostępne w aplikacji.

Santander Bank Polska

Santander Bank Polska przeprowadzi przerwę z piątku na sobotę od 22:00 do 7:00. W tym czasie nie będzie działać kantor Santander, a od godziny 23:00 do 7:00 klienci nie skorzystają z bankowości internetowej, aplikacji mobilnej, przelewów natychmiastowych (Express Elixir, Bluecash), płatności w sklepach internetowych przez Przelew24 oraz z BLIKA. Bez problemu jednak będą działać karty w sklepach oraz bankomaty i wpłatomaty.

Bank PKO BP

Następny na liście jest bank PKO BP. Dzisiaj, czyli w piątek 19 kwietnia, od godz. 21:00 do jutra do godziny 8:00 w serwisie internetowym i aplikacji mobilnej IKO nie będą dostępne usługi ubezpieczeń. Natomiast w poniedziałek 22 kwietnia, od godziny 00:45 do 1:45, nie będą działać transakcje kartą w bankomatach i wpłatomatach PKO BP – także te realizowane BLIKIEM. W tym czasie nie będzie można zapłacić zbliżeniowo telefonem kartą podpiętą do aplikacji IKO, zweryfikować PIN-u do transakcji 3D Secure, ani nadać PIN-u czy aktywować karty płatniczej.

Bank również podaje możliwość pojawienia się trudności podczas płatności kartą w terminalach płatniczych, wypłat kartą z bankomatów innych banków czy płatnością kartą w Internecie. Problemy mogą wystąpić w trakcie płatności portfelami mobilnymi typu Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Xiaomi Pay i Swatch Pay.

Już po weekendzie, bo od poniedziałku 22 kwietnia do wtorku 23 kwietnia, od godz. 23:00 do 5:00, nie będzie opcji kupienia biletu komunikacyjnego i zapłacenia za parking w aplikacji.

Nest Bank

Nest Bank ogłosił, że w niedzielę 21 kwietnia (niedziela), od godz. 0:00 do 7:00, bankowość internetowa i mobilna będą całkowicie niedostępne. W tym czasie klienci nie zalogują się do aplikacji ani na stronę, nie skorzystają z BLIKA i Visa Mobile, nie potwierdzą płatności za zakupy kartą w internecie w bankowości elektronicznej, ani dokonać płatności używając linka do płatności czy zmienić limitów płatności w bankowości elektronicznej. Bez problemu jednak będą działać karty i mobilne portfele Apple Pay, Google Pay.

REKLAMA

Więcej o bankowości mobilnej i zakupach online przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA