REKLAMA

Google pożyczył najlepszą funkcję z iOS-a. Zobaczymy ją w nowym Androidzie

iPhone'y mają funkcję Wydarzenia na żywo, która zapewnia podgląd statusu różnych zdarzeń z aplikacji. Google wdroży podobną funkcję w Androidzie 15.

30.04.2024 11.27
Google pożyczył najlepszą funkcję z iOS-a. Zobaczymy ją w nowym Androidzie
REKLAMA

Live Activities, czyli Wydarzenia na żywo, to jedna z najciekawszych funkcji iOS-a. Informacje o nadjeżdżającej taksówce czy wynik meczu nie zginie w gąszczu mniej istotnych wiadomości lub spamu od znajomych. Apple eksponuje te wydarzenia. Google wybrał nieco skromniejszą drogę.

Serwis Android Authority ustalił, że Google podpatrzył rozwiązanie u konkurencji, zmienił je nieco i doda je do Androida 15.

REKLAMA

Android 15 otrzyma swoje Wydarzenia na żywo

Google testuje nową funkcję w becie 1.2 systemu Android 15, która przywraca widżety na ekranie blokady telefonów. W przeciwieństwie do poprzednich widżetów na ekranie blokady, będą one bardzo podobne do Wydarzeń na żywo Apple'a. Jakby Google odpisał pracę domową, ale nieco ją zmienił, żeby nikt nie zauważył.

Obecnie widżet W skrócie znajduje się u góry ekranu blokady, ale Google testuje jego przeniesienie na dół, tuż pod skanerem linii papilarnych pod ekranem. Ta nowa lokalizacja jest podobna do rozwiązania Apple’a. W skrócie to element przypominający widżet, który wyświetla informacje takie jak pogoda i wydarzenia z kalendarza.

Jak donosi serwis, Google musi jeszcze rozwiązać pewne problemy. Firma musi się upewnić, że widżety zmieszczą się w ograniczonej przestrzeni i nie spowodują problemów.

Dodatkowo Google będzie musiał współpracować z ogromną liczbą producentów telefonów, aby umieścić nowe W skrócie na ich ekranach blokady. Wszak ta funkcja jest dostępna na innych smartfonach – ale wygląda znacznie inaczej, niż obecna wersja na Pixelach.

Kup smartfon z Androidem
x-kom
Samsung Galaxy S23
x-kom

Przeczytaj więcej o najnowszych zmianach w Androidzie:

REKLAMA

Warto zauważyć, że ta funkcja nadal jest w fazie testów i może nie być dostępna w finalnej wersji Androida 15. Istnieje również możliwość, że Google nie wypuści tej funkcji do czasu następnej dużej aktualizacji Androida, czyli Androida 16.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA