REKLAMA

Google pracował nad tą funkcją od 5 lat. Aż dziwne, że Android tego nie miał

Google wyszedł naprzeciw oczekiwaniom użytkowników Sklepu Play, usuwając jedno z najbardziej irytujących ograniczeń domyślnego sklepu na Androidzie.

29.04.2024 08.29
Google pracował nad tą funkcją od 5 lat. Aż dziwne, że Android tego nie miał
REKLAMA

Co najbardziej irytuje podczas zabawy nowym telefonem, czy telefonem po fabrycznym resecie? Tak, chodzi o aplikacje, a dokładniej o pobieranie ich. Android cierpiał na problem polegający na tym, że można było pobierać tylko jedną aplikację w danym momencie. Podobnie było z aktualizacjami. Ta pierwsza rzecz właśnie się zmienia, po przeszło pięciu latach oczekiwań.

REKLAMA

Pobieranie dwóch aplikacji ze Sklepu Play już jest!

Sklep Google Play pozwala teraz na jednoczesne pobieranie aplikacji, umożliwiając pobieranie dwóch aplikacji w tym samym momencie. To znacząca zmiana w stosunku do poprzedniej wersji, w której trzeba było czekać na pobranie jednej aplikacji, aby rozpocząć pobieranie następnej. Teraz też możesz monitorować postęp pobierania w aplikacji Sklep Play lub na ekranie głównym.

Serwis 9to5Google zauważył tę nowość na smartfonach i tabletach z serii Pixel, chociaż Android Authority donosi, że taki Samsung Galaxy S23 Ultra jeszcze nie otrzymał tej nowości. Jeśli spełniasz wymagania – które poznasz za chwilę – możesz sam sprawdzić, czy ta rewolucja trafiła również na twój telefon.

Dla kogo ta aktualizacja?

Jak już wspomniałem, aktualizacja jest szczególnie przydatna podczas konfigurowania nowego urządzenia z Androidem, ponieważ może znacznie skrócić czas potrzebny na pobranie wszystkich najważniejszych aplikacji. Funkcja jest wdrażana przez Google’a w tym momencie i obecnie działa na niektórych urządzeniach z systemem Android 14 i Sklepem Play w wersji 40.6.31.

Kup smartfon
x-kom
Samsun Galaxy S24
x-kom

Na Spider's Web poznasz więcej nowości z Androidem:

REKLAMA

Niestety nowa funkcja dotyczy tylko nowych instalacji aplikacji, a nie aktualizacji. Miejmy nadzieję, że Google w przyszłości umożliwi jednoczesne pobieranie aktualizacji wielu aplikacji. Problem w tym, że Google testował jednoczesne pobieranie aplikacji od 2019 r., stąd nie liczyłbym na natychmiastowe zmiany z aktualizacjami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA