REKLAMA

Taki będzie Xiaomi Mi Band 9. Nadchodzi nowa wersja rozchwytywanej opaski sportowej

W sieci pojawiły się informacje dotyczące nadchodzącej opaski Xiaomi Mi Band 9. Premiera może być tuż za rogiem.

12.03.2024 18.16
Taki będzie Xiaomi Mi Band 9. Nadchodzi nowa wersja rozchwytywanej opaski sportowej
REKLAMA

Nowy Mi Band jest już coraz bliżej debiutu, ponieważ urządzenie pojawiło się w urzędach certyfikacji w Chinach: w dokumentach pojawiły się dwa modele M2345B1 oraz M2346B1, pod którymi mają skrywać się dwa warianty w postaci Xiaomi Mi Band 9 i Mi Band 9 Pro. Tegoroczny model nie powinien mocno różnić się od zeszłorocznego, ale może zyskać kilka pomniejszych zmian.

REKLAMA

Xiaomi Mi Band 9 nadchodzi. Będzie mocnym konkurentem Galaxy Fit 3 Samsunga

Opaski sportowe Xiaomi Mi Band w Polsce są niezwykle popularne. Zresztą trudno się dziwić, ponieważ za stosunkowo niewielkie pieniądze – rzędu ok. 200 zł otrzymujemy naprawdę solidne urządzenie, które mocno rozszerza funkcję naszego telefonu. Wystarczy aplikacja mobilna i jesteśmy w stanie uzyskać szereg dodatkowych informacji – m.in. zdrowotnych, ale także mobilnego asystenta sportowego.

Mi Band 8 w Polsce dostępny jest od zaledwie kilku miesięcy, ale producent szykuje się do premiery nowego modelu z dopiskiem 9. Serwis TechRadar przekazał, że firma przygotowuje dwa urządzenia: Mi Band 9 i Mi Band 9 Pro z NFC, które połączone z odpowiednim oprogramowaniem umożliwiałoby użytkownikowi realizowanie płatności zbliżeniowych – tak jak Mi Band 7 z NFC.

Xiaomi Mi Band 9 ma zaoferować "lepszą jakość" co sugerowałoby, że producent w tym roku pokusi się o lepszy ekran. Dla przypomnienia Mi Band 8 ma na pokładzie 1,62-calowy panel AMOLED pracujący w rozdzielczości 192 x 490 pikseli z jasnością 600 nitów. Bardzo podobny wyświetlacz oferował Mi Band 7 (cechował się niższą jasnością) i wydaje się, że w tym roku przekątna może trochę urosnąć, podobnie jak jasność szczytowa.

Mi Band 8 można zakładać na szyję, a nawet buta - Mi Band 9 powinen oferować podobne możliwości

Dodatkowo Mi Band 9 od wyciągnięcia z pudełka powinien mieć system HyperOS, który ma zapewniać większą integrację z urządzeniami Xiaomi. Jest zatem szansa, że posiadacze telefonów producenta będą mieli jeszcze więcej funkcji związanymi z nowymi opaskami – no bo przecież w tym celu został wprowadzony system HyperOS, który jest dostępny już dla Xiaomi 14 oraz m.in. POCO X6 Pro.

Nowy Mi Band 9 może być mocnym konkurentem dla Galaxy Fit 3 od Samsunga, czyli taniej opaski sportowej Koreańczyków. Premiera nadchodzącej opaski Xiaomi powinna odbyć się w pierwszej kolejności w Chinach – najpewniej wiosną 2024 roku w okolicy kwietnia lub maja, tak jak było to w przypadku Mi Banda 8, który zadebiutował w kwietniu 2023 w Państwie Środka – do nas trafił ok. pół roku później.

Xiaomi Mi Band 8 to wciąż genialny sprzęt

Gdy trafi do Polski, nie powinniśmy oczekiwać większych zmian w cenie, wszak od lat seria Xiaomi Mi Band cechuje się bardzo dobrą wyceną – opaski najczęściej kosztują poniżej 200 zł. Pojawienie się urządzenia w urzędzie certyfikacyjnym tylko potwierdza, że premiera jest coraz bliżej.

REKLAMA

Więcej o sprzęcie Xiaomi przeczytasz na Spider's Web:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA