REKLAMA

Na szyi, na bucie i na nadgarstku. Xiaomi Mi Band 8 umieścisz gdzie zechcesz

Xiaomi Mi Band 8 zmienia sposób korzystania z opaski. Pożegnajcie pastylkę, przywitajcie urządzenie, które można nosić wszędzie. Rewolucja ma piękne oblicze.

18.04.2023 18.53
Na szyi, na bucie i na nadgarstku. Xiaomi Mi Band 8 umieścisz gdzie zechcesz
REKLAMA

Dzień upłynął pod znakiem mocnych premier Xiaomi. Obok prawdopodobnie najmocniejszego smartfonu fotograficznego, jakim jest Xiaomi 13 Ultra, zadebiutowały dwie szybkie bestie, czyli Xiaomi Pad 6 i 6 Pro. Trzecią nowością jest najnowsza generacja kultowej opaski sportowej. Xiaomi Mi Band 8 to rewolucja, która zmienia sposób korzystania z urządzenia. Od teraz nadgarstek przestał być jedynym miejscem, w którym należy nosić opaskę.

REKLAMA

Xiaomi Mi Band 8 jest większa, wydajniejsza, a przede wszystkim ładniejsza

Do tej pory opaska miała jednoczęściową budowę, która w pewien sposób stała się charakterystyczna dla marki. Od teraz urządzenie ma dwuczęściową opaskę tak jak smartwatche. Producent przygotował kilka różnych pasków, dzięki którym z urządzenia można zrobić elegancki dodatek do ubioru. Xiaomi zrywa ze sportowym wizerunkiem swojej opaski, stawiając w tym roku na wygląd. Podejrzewam, że to strzał w dziesiątkę, bo te paski są naprawdę przyjemne dla oka.

Już pewnie zauważyliście, że Xiaomi Mi Band 8 można powiesić na szyi jak zawieszkę naszyjnika. Oczywiście traci się wtedy dostęp do kilku funkcji urządzenia, takich jak pomiar stresu, tętna czy natlenienia krwi, ale w zamian za to użytkownik, a raczej użytkowniczka, bo to one częściej noszą piękne naszyjniki, otrzymuje nietypowy dodatek do stroju.

Oprócz szyi i nadgarstka opaskę można przyczepić do buta za pomocą specjalnego uchwytu. Wbrew pozorom to nie jest takie głupie, bo ten sposób noszenia jest właściwy dla trybu Running Beam, w którym bieg użytkownika jest monitorowany jak nigdy dotąd. Urządzenie mierzy częstotliwość kroku, długość kroku, siłę uderzenia w ziemię, czas oderwania nogi od podłoża itd. Wspaniale sprawdzi się podczas treningów.

Nie tylko biegacze znajdą coś dla siebie - urządzenie ma wbudowany kurs boksu, więc można nauczyć się podstawowych ciosów. Przy czym do jego przeprowadzenia potrzebny jest smartfon lub tablet, na którym wyświetlany jest obraz, a opaska pełni funkcję kontrolera ruchu.

Xiaomi mi Band 8 ma ponad 150 trybów sportowych oraz kilka programów treningowych

Nie wiem, czy jestem w stanie wymienić z marszu 30 sportów, a Xiaomi potrafi monitorować 150 trybów. Oprócz tego znajdziemy tutaj funkcje zdrowotne takie jak pomiar snu, tętna, natlenienia krwi, stresu, kroków itd. Oprócz tego można na niej pograć w kilka prostych gier. Z nowości znajdziemy również możliwość zarządzania inteligentnym domem.

Wyświetlacz to AMOLED o przekątnej 1,62 cala, rozdzielczością 192 x 490 pikseli. Ich zagęszczenie wynosi 326 ppi, a częstotliwość odświeżania wzrosła z 30 Hz do 60 Hz. Jedno ładowanie ma zapewnić działanie do 16 dni, ale korzystanie z trybu Always On Display wyczerpie akumulator w maksymalnie 6 dni. Nowością jest również czujnik oświetlenia.

REKLAMA

Polska cena nie jest znana, ale w Chinach opaska startuje z poziomu takiego jak poprzedni model, co daje nadzieję na polską cenę w wysokości 249 złotych.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA